THY'den şaşırtan 'Ebola Virüsü' açıklaması

Tüm dünyada büyük panik yaratan Ebola virüsüyle ilgili THY'den açıklama geldi. THY CEO'su Kotil: (Ebola virüsü) Bu görüldüğü kadar kötü birşey değil. Tabi ki bulaşınca öldürüyor

17 Ekim 2014, Cuma 16:21
A A
THY'den şaşırtan 'Ebola Virüsü' açıklaması

THY Genel Müdürü Temel Kotil, " (Ebola virüsü) Bu görüldüğü kadar kötü birşey değil. Tabi ki bulaşınca öldürüyor. Ancak son aşamasında oluyor" dedi. Kotil, "Afrika’dan gelenlere de havaalanında kontroller yapılıyor, uçakta tedbirler var. İnşallah yakında ilacı da bulunur" diye konuştu.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer22343","22343","201410","22343-198729.jpg","1", "0","THY Genel Müdürü: Ebola görüldüğü kadar kötü bir şey değil");

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Havacılık Liderleri Zirvesi’nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ebola ile ilgili soruya cevap verirken Bakan Elvan’ın yanında bulunan THY Genel Müdürü Temel Kotil de konuştu.

"GÖRÜLDÜĞÜ KADAR KÖTÜ DEĞİL"

Kotil, Brüksel Havayolları Genel Müdürünün bu sabah Afrika’dan gelerek kendilerine Ebola konusunda brifing verdiğini söyledi. Kotil, "Bu görüldüğü kadar kötü birşey değil. Tabii ki bulaşınca öldürüyor. Ancak son aşamasında oluyor" dedi.

"İNŞALLAH YAKINDA İLACI DA BULUNUR"

Tedbirlerin alındığını belirten Temel Kotil, "Sayın bakanımızın dediği gibi Afrika’dan gelenlere de havaalanında kontroller yapılıyor, uçakta tedbirler var. İnşallah yakında ilacı da bulunur" diye konuştu. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...