THY’den Tanzanya yolcularına uyarı: Plastik poşet ve çanta...

THY’den Tanzanya yolcularına uyarı: Plastik poşet ve çanta...

Türk Hava Yolları (THY) Tanzanya’ya gidecek yolcularını, plastik poşet ve çantalarla ilgili uyardı

01 Haziran 2019, Cumartesi 12:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Tanzanya Hükümeti aldığı son karar ile 1 Haziran’dan itibaren tüm plastik poşet ve çantaları yasakladı. Ülkeye seyahat edecek turistlere uyarıda bulunuldu.

Hükümetten yapılan yazılı açıklamada, inceliği ne olursa olsun tüm plastik poşetlerin ithalatı, ihracatı, üretimi, satılması, tedariği ve kullanımının 1 Haziran'dan itibaren yasaklandığı bildirildi.

Açıklamada, ülkeye seyahat edeceklerin bavullarına dahi plastik poşet koymaktan sakınması istenirken, giriş noktalarında kurulacak masalarda plastik poşetlerin yetkililer tarafından teslim alınacağı aktarıldı.

Söz konusu yasağın uygulanmasının ziyaretçilere hoşnutsuzluk vermek niyetini taşımadığı vurgulanan açıklamada, temizlik, gıda, medikal ve benzeri ürünlerin dışındaki plastik ambalajların yasak kapsamında olmadığı kaydedildi.

THY’DEN AÇIKLAMA  

Tanzanya Hükümeti tarafından alınan karar gereğince, 1 Haziran tarihi itibarıyla tüm plastik poşet ve çantaların ülkeye girişine kesinlikle izin verilmeyecektir. Bu ülkeye seyahat edecek yolcularımızın, kabin ve uçak altı bagajlarında plastik poşet ve çanta bulundurmamalarını önemle tavsiye ederiz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İran'dan Türk vatandaşlarını getiren uçağın dezenfekte işlemi tamamlandı