TİB Başkanı: Twitter açılmadı

Dün gece 23.30 sularında erişime kapatılan Twitter'a 14.30 itibariyle kullanıcıların bir kısmı girebilmeye başladı. Peki bu nasıl oldu? Yasak kararı kalktı mı? Bakan Fikri Işık ise yaptığı açıklamada görüşmelerin devam ettiğini ifade etti

21 Mart 2014, Cuma 15:12
A A
TİB Başkanı: Twitter açılmadı

TİB yetkilileri yaptığı açıklamada 'Yok öyle bir şey. Açılma söz konusu değil"  dedi.

Ancak bu açıklamalara rağmen bazı kullanıcılar an itibariyle Twitter'a girebiliyor.

BAKAN IŞIK: GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık gazetecilerin sorularını cevapladı:

Işık twitter ile ilgili gelişmelere dair şunları söyledi:

Twitter yetkilileriyle görüşmeler devam ediyor. Bir mutabakat oluşursa erişim açılacak. Daha önce bunu Youtube’da yaşadık. Şimdi de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Ama sorun çözülüyor.

Twitter Türkiye’de bir temsilciyle mahkeme kararlarını taahhüt ettiği zaman sorun ortadan kalkacak. Twitter burada bir temsilcim var mahkeme kararı ulaştığında ben erişim engellerim deseydi böyle bir sorun yaşanmayacaktı.

Önemli olan Türkiye’de hukuka twitter’ın saygı göstermesidir. Kişilik haklarının ihlali gerçek alemde nasıl suçsa sanal alemde de suçtur.

KULLANICILARIN BİR KISMI GİREBİLİYOR

Kağıthane, Bahçeşehir, Şişli, Kadıköy, Merter ve Avcılar gibi İstanbul'un bazı semtlerinde kullanıcılar Twitter'a yer yer girebiliyor. Örneğin kullanıcılar telefonuyla Twitter'a giremezken, kendilerine gelen Twitter bildirimlerini (örneğin retweet veya özel mesaj) görebiliyor. 

Twitter'a giren isimlerden Hürriyet Gazetesi yazarı Şükrü Küçükşahin de ''Heyyy normal giriş yaptım... Yani dayanamadılar mı? Yaşasın özgürlük demek için erken mi? Ama erken ya da geç; sonunda özgürlük kazanır'' diye yazdı.

KÖŞK'ÜN HESABINDAN TWEET ATILDI

En son 23 saat önce tweet atılan Cumhurbaşkanlığı'nın resmi Twitter hesabından da az önce bu tweet paylaşıldı.

T.C. Cumhurbaşkanlığı
Türk Eğitim Derneği Heyeti Çankaya Köşkü'nde

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...