Tıkanmış gözeneklerden kurtulun

Tıkanmış gözeneklerinizden bıktınız mı? Bugünlerde estetisyeninize göremeseniz bile, tıkanmış gözenekler için evde yapabileceğiniz , siyah nokta ve sivilcelerden korunmanıza yardımcı olacak şeyler var. En iyi yüzünüzü ortaya koyabilmeniz için tıkanmış gözeneklerinizi nasıl temizleyeceğinizi ve en iyi doğal cilt bakım ürünlerini ve yöntemlerini nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

15 Ocak 2022, Cumartesi 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
GÖZENEKLER NEDEN TIKANIR

GÖZENEKLER NEDEN TIKANIR

Tıkanıklığın dehidrasyon, aşırı yağ üretimi, yetersiz temizlik rutini, ölü cilt hücreleri veya düzenli olarak yüze dokunma gibi birçok nedeni vardır. Zamanla, fazla yağ ve ölü deri cilt yüzeyinde birikmeye başlayacaktır. 

Bazı fondötenler ve kapatıcılar gözenekleri tıkayabilir ve sivilcelere neden olabilir, bu nedenle "komedojenik olmayan" veya "yağsız" olarak etiketlenmiş makyaj ürünleri aramanız hayati önem taşır. Cildinizi düzenli olarak yıkamazsanız, bu tahriş edici maddeler birikir ve gözeneklerinizi tıkar.

TIKANIKLIK ZARAR VERİYOR

TIKANIKLIK ZARAR VERİYOR

Tıkanmış gözenekler, kir ve yağların birikmesi sonucu siyah noktalarla dolar veya beyaz nokta adı verilen açık renk kabarık bir yumrular oluşturabilir.

Gözeneklerin tıkanması sivilcelerinde artmasına neden olur. Cilt daha fazla bakteri ve iltihap barındırır. İrin, kızarıklık ve şişlik olabilir.


GÖZENEKLERİ KÜÇÜLTEBİLİRSİNİZ

GÖZENEKLERİ KÜÇÜLTEBİLİRSİNİZ

Gözeneklerin küçülmesinde nazikçe ve sürekli yapılan cilt temizliği çok önemlidir.

Cildin günde en az 2 defa temizlenmesi gerekir

Peeling işlemi önemlidir ancak nazikçe yapılmalı, aşırıya kaçılmamalıdır. Yoksa cilt tahriş olur ve tam tersi bir etki yaratır. Haftada 1-2 defa doğru şekilde peeling yapılması yeterlidir.

Retin-A ve alfa-hidroksi asitler içeren ürünlerin kullanılması, gözenekleri orijinal boyutlarına geri döndürebilir. 

Genetik nedeniyle bazı insanlar doğal olarak diğerlerinden daha büyük gözeneklere sahiptir, bu nedenle onları göre orijinal boyutlarının ötesinde “ küçültemezsiniz” . Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pahalı ürünlere gerek yok! Cildi aydınlatıyor, lekeleri yok ediyor