Timsah Adası turizme kazandırılacak

Ordu'da, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Timsah Adası'nın turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.

21 Ocak 2020, Salı 19:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Kumsalı halk plajı olarak kullanılıyor

Kumsalı halk plajı olarak kullanılıyor

Türkiye'nin 'sakin şehir' unvanına sahip Perşembe ilçesinde bulunan Yason Burnu ve Hoynat Adası'ndan sonra Timsah Adası'nın da turizme kazandırılması için çalışma yürütülüyor. Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Envanteri'nde bulunan ilçeye bağlı Belicesu Mahallesi'ndeki adanın, kumsalı ise halk plajı olarak kullanılıyor.

Turistlerin ilgi odağı oldu

Turistlerin ilgi odağı oldu

Fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması üzerine ada, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Denizle iç içe ilçedeki Yason Burnu yarımadası ve Hoynat Adası'nın da yoğun ilgi gördüğünü, aynı güzergahta yer alan Timsah Adası'nın ise, son yıllarda ziyaretçi akınına uğradığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, "Yason burnu ve çevresi ile kıyı şeridimizde sit alanı olan yerler var. 

'Yerli ve yabancı turist sayısı artıyor'

'Yerli ve yabancı turist sayısı artıyor'

Bu nedenle bu adalar bozulmadı, doğal güzelliğini halen koruyor. Güzelliği ile de büyülüyor. Buralarda çevre düzenlemesi yaparak yörenin cazibesini artıracağız. Her geçen gün kentimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı artıyor

'Timsah Adası'nı da turizme kazandıracağız'

'Timsah Adası'nı da turizme kazandıracağız'

Böyle güzel yerlerimizi tanıtmaya devam edeceğiz. Perşembe´de bulunan jeolojik bir oluşumla timsahı andıran Timsah Adası'nı da turizme kazandıracağız" dedi. Nedim KOVAN/PERŞEMBE (Ordu) (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER "Beyaz gelinliğini" giyen Akdamar Adası ziyaretçilerini bekliyor