Tinder kullananlara altın değerinde öneriler

En büyük şikayetlerinden biri yalnızlık olan modern çağ insanının imdadına koşan Tinder uygulamasını doğru kullanmak ve maksimum fayda sağlamak için dikkat etmeniz gereken püf noktaları...

28 Nisan 2018, Cumartesi 12:05
A A
Tinder nedir?

Tinder nedir?

Tinder, mobil cihazlarda kullanılabilen bir arkadaşlık uygulamasıdır. 2012’de ilk piyasaya sürüldüğünden beri hızlıca yaygınlaşmaya başlayan uygulama, 38 dilde ve 196 ülkede milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Uygulamada yer alan profiller, bir kart destesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Beğenmediğiniz kişileri ‘sola’ kaydırarak es geçiyorsunuz, beğendiklerinizi ise sağa kaydırarak ‘like’ ediyorsunuz.

Tinder nasıl kullanılır?

Tinder nasıl kullanılır?

‘Match’ (eşleşme) esasına dayanan uygulamada, birkaç fotoğraftan ve kısa bir açıklamadan oluşan bir profil oluşturabilir, tercih ettiğiniz cinsiyet ve yaş aralığında olan kişilerin profilleri arasında hızlıca dolaşabilirsiniz. Hoşunuza giden birini beğendiğinizde (ya da güncel tabirle ‘like’ ettiğinizde), o kişi de sizi beğenirse, ‘match’ olur, yani eşleşirsiniz. Eşleştikten sonra ise mesajlaşabilmeye başlarsınız.

Tinder’da profil oluştururken nelere dikkat edilmeli?

Tinder’da profil oluştururken nelere dikkat edilmeli?

Birini etkilemek için birkaç saniyeniz var! Potansiyel ‘match’inizin dikkatini çekmek için, bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Profil fotoğrafınızı özenle seçin!

Profil fotoğrafınızı özenle seçin!

İlk görüşte aşka inananlardan değilseniz bile, Tinder’da ilk izlenimin çok önemli olduğu bir gerçek. Yüzünüzün -hatta belki biraz da vücudunuzun- göründüğü güzel bir fotoğrafla karşı cinsin karşısına çıkmalısınız. Mutlaka gülümsediğiniz, yüksek çözünürlüklü, anlaşılır bir fotoğrafınızın olması bu açıdan önemli. Vücudunuzun ne kadarını gösterdiğiniz ise, uygulamayı kullanma niyetiniz hakkında önemli ipuçları veriyor olabilir! Profilinizde yer alan fotoğraflar, hakkınızda fikir verebilecek en önemli parçalar. Ancak aklın yolu da bir, spor salonundaki aynadan çektiğiniz havalı bir selfie, binlerce kişinin aklına gelmiş olabilir. Uygulamayı kullanan birçok kadın, ‘spor yapıyorum ve çok kaslıyım’ diyen, araba kullanırken çekilmiş, ne kadar zengin olduğunu bas bas bağırarak anlatmaya çalışan fotoğrafları itici buluyor.

Tanınmak istemiyorsanız bile çok gizlenmeyin!

Tanınmak istemiyorsanız bile çok gizlenmeyin!

Tinder’da en çok karşımıza çıkan profillerden biri de, ‘çok tanınmak istemiyorum, buralarda görülmek istemiyorum’ temalı profiller. Yüzünün bir kısmı görünen, ya da internetten seçilmiş rastgele bir fotoğrafın yerleştirdiği profiller genelde güvensizlik hissi yaratıyor. Eğer ‘oralarda’ görülmekten çekiniyorsanız, en azından arkanız dönük olan ya da güneş gözlüklü bir fotoğrafınızı koyarak tarzınızı ifade edin. Fotoğraflardaki eksiği açıklama kısmında tamamlamayı unutmayın!

Kendinizi doğru açıklayın

Kendinizi doğru açıklayın

Uygulamada sağa-sola kaydırma ekranından çıkıp profilinize giriş yapıldığında adınız, yaşınız ve kullanıcıya ne kadar uzaklıkta olduğunuzu gösteren kısa bir bilgi satırı görülür. Altında ise sizin yazacağınız açıklama için yeterince yer vardır. Bu açıklamada ne istediğinizi, ne aradığınızı, nasıl biri olduğunuzu ifade eden birkaç cümle yazmanız, beğenilme ihtimalinizi artıracaktır. İyi düşünün, lafı çok uzatmayın, gerekirse sadece ‘eğlenmek istiyorum!’ yazın ya da romantik tarafınızı öne çıkarın. Açıklama yazısı bulunan profillerin tercih edilme olasılığının daha yüksek olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Eşleşince mesaj yazın!

Eşleşince mesaj yazın!

Uygulamada biriyle eşleştiğinizde, artık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. İlk adımı kadının ya da erkeğin atması gerektiğine dair klişeleri unutun, bir kısacık ‘merhaba’yı çok görmeyin. Kişinin fotoğraflarındaki bir şeye atıf yapın, açıklamasında yazan bir şeylere gülün, yaratıcılığınızı kullanın. Muhabbetin akıcı bir şekilde ilerlemesi demek, buluşup sohbet etme ihtimalinizin hızlıca artması demek!Kaynak: HtHayat

Sıradaki haber yükleniyor...