TIR parkındaki cinayetle ilgili yeni iddia

Sapanca'da TIR parkında işlenen vahşi cinayetle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı: Ev satışı yüzünden mi öldürüldüler?

26 Şubat 2015, Perşembe 13:35
A A
TIR parkındaki cinayetle ilgili yeni iddia

Düzce’de 9 yıl aile hekimliği yaptıktan sonra eşinden boşanıp İstanbul’a tayinini isteyen 42 yaşındaki Dr. Emine Küçük, ilaç mümessili 28 yaşındaki Mustafa Bayrak ile birlikte defalarca bıçaklanıp tabancayla öldürüldü ve cesetleri Sapanca’da TEM’deki bir TIR parkına atıldı. Sabaha karşı ihbar üzerine bulunan cesetler otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken polis çifte cinayetin faillerini belirleyip yakalamak için çalışma başlattı. Sapanca’da bu sabaha karşı saat 04.00 sıralarında polisi arayan bir kişi, TEM’in Ankara yönündeki Kurtköy TIR Parkı’nda iki ceset bulunduğu ihbarını yaptı. Söylenen yere giden polis ekibi bir kadın ve bir erkeğe ait cesetlerle karşılaştı.

Araştırma başlatan polis kısa sürede öldürülen kişilerin aile hekimi olarak görev yapan Dr. Emine Küçük ve ilaç mümessili Mustafa Bayrak’a olduğunu saptadı. Mustafa Bayrak’ın cesedinde 14 bıçak darbesi ve 4 kurşun, Dr. Emine Küçük’ün cesedinde ise 2 bıçak darbesi ve tek kurşun saptanırken, cinayetin başka bir yerde işlenip cesetlerinin buraya atıldığı değerlendirildi. Cesetler, otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, çifti cinayetteki esrar perdesinin aydınlatılması için polis çok yönlü soruşturma başlattı.

DOKTOR, KISA SÜRE ÖNCE BAŞANMIŞ

Öldürülen Dr. Emine Küçük’ün, Düzce kent merkezindeki Dereli Tütüncü Sağlık Ocağı ile Kalıcı Konutlar Sağlık Ocağı’nda 2005 yılı ile 2014 yıllara arasında aile hekimi olarak görev yaptığı belirtildi. Düzce’nin Gümüşova İlçesi’nde kum ve hafriyat işleriyle uğraşan müteahhit Hikmet Battal ile evlenen ve 6 yaşında bir kızı olan Dr. Emine Küçük’ün, geçen yıl boşandığı ve yaklaşık 3 ay önce İstanbul’a tayinini isteyip gittiği kaydedildi. İkinci evliliğini yapan eşi Hikmet Battal’ın kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle boşandığı ileri sürülen Dr. Emine Küçük’ün, babaya verilen kızının velayetini almaya çalıştığı ifade edildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Sapanca Cumhuriyet Savcılığı çifti cinayetin aydınlatılması için soruşturma başlattı. Cesetlerin bulduğu yerde toplanan deliller ve olayı ilişkin tüm ipuçları değerlendirilirken, gözler öldürülen Dr. Emine Küçük’ün boşandığı eşi müteahhit Hikmet Battal’a çevrildi. Henüz kendisine ulaşılamayan müteahhit Hikmet Battal’ın arandığını öğrenince polisi arayıp "İl dışındayım kısa sürede gelip ifade vereceğim" dediği, ancak henüz ifade vermediği belirtildi.

EV SATIŞI İÇİN GİTTİĞİ İDDİASI

Dr. Emine Küçük ve ilaç mümessili Mustafa Bayrak’ın cesetlerini teşhis için yakınları İstanbul Adli Tıp Kurumu’na çağrıldı. Öldürülen Mustafa Bayrak’ın kuzeni olduğunu söyleyen ve teşhis için Adli Tıp Kurumu’na gelen Süleyman İnce, "Dr. Emine Küçük, Mustafa’nın ağabeyi Halit Bayrak ile nişanlıydı, evleneceklerdi" dedi. Dr. Emine Küçük ile Mustafa Bayrak’ın, Sapanca’ya ev satışı için gittiklerini ileri süren Süleyman İnce, şunları söyledi: "Dr. Emine Küçük, Sapanca’daki evini satacaktı. Nişanlısı Halit’in işi olduğundan kardeşi Mustafa ile yola çıktılar.

Evi alacak kişi, ’Bizim aracımız var sizin araçla gelmenize gerek yok’ deyince ikisini alıp evi devretmek için Sapanca’ya gittiler. Evi 450 bin liraya devrettikten sonra büyük bir ihtimalle bunları kurşunlayıp bir kenara atmışlar." Evi alacağını söyleyen kişinin kendisini stratejik bir devlet kurumunda (ASELSAN) mühendis olarak tanıttığını ileri süren Süleyman İnce, "Yanındakiler de koruması ve polis oldukları görüntüsünü vermiş" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Başbakan operasyonu böyle takip etti