TIR soruşturmasında tutuklanan 2 asker serbest

MİT'e ait TIR'ların durdurulmasının ardından başlatılan 'casusluk' soruşturması kapsamında tutuklanan iki asker hakkında, üst mahkemeye yapılan itiraz üzerine tahliye kararı verildi

15 Nisan 2014, Salı 10:39
A A

Suriye’ye 19 Ocak’ta giden MİT’e ait TIR’ların Adana’da aranmasının ardından, kapatılan özel yetkili mahkeme savcıları ile bazı jandarma subayları kısa sürede başka görevlere ve illere atanmış, bu aramanın yapılması ile ilgili olarak da ’casusluk soruşturması’ açılmıştı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen casusluk soruşturması kapsamında daha önce gözaltına alınan ve ifadesinin ardından serbest bırakılan Yüzbaşı H. G. 10 Nisan’da, Astsubay G. M. de bir gün sonra getirildiği Adana’da  çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.

Soruşturma çerçevesinde Ankara’da görev yaptıkları yerlerde gözaltına alındıktan sonra Adana Cumhuriyet Başsavcılığına getirilen yüzbaşı H.G. ile astsubay G.M’nin avukatları, Adana 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ne tutuklamaya itiraz başvurusu yaptı.

Başvuruyu değerlendiren mahkeme, H.G. ve G.M’nin tahliyesine karar verdi.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.