Tıraş kesikleri ve tahrişe karşı 7 erkek bakım tüyosu

Tıraş bıçağı kesikleri ve tıraş sonrası tahriş, konforlu bir tıraş deneyiminin en büyük düşmanlarından. Tıraş olmaya ilk başladığınız yıllardaki en büyük gerginliğinizi düşünün. Elbette tıraş bıçağı kesikleri. Babalarımızı genellikle tıraştan sonra yüzlerinin çeşitli bölgelerine yapıştırdıkları gazete kağıdı parçalarıyla görürdük, ancak devir değişti. Tıraş kesiklerine ve erkeklerde tahriş için pek çok çözüm var. Tıraş kesikleri için bakım ürünlerine yönelmekten çekinmeyin. Rahatsızlık veren ve ciltte bakımsız bir görünüm yaratan tıraş kesiklerine ve tahrişe karşı 7 erkek bakım tüyosu!

28 Mayıs 2020, Perşembe 10:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ne zaman tıraş olmalıyım?

Ne zaman tıraş olmalıyım?

Kusursuz bir traş deneyimi için zamanlama oldukça önemli. Duş sonrasına ayarlayacağınız traş rutininizde gözenekler daha açık, cilt ve sakallar daha yumuşamış olacağı için bıçak kesiklerinden ve tahrişten kolayca kaçınabilirsiniz. 

Haftalık peeling

Haftalık peeling

Ölü derinin biriktiği ve gözeneklerin tıkalı olduğu, dokusu bozulmuş ciltler traş bıçaklarının kolayca kaymasını engeller. Bunun için haftada bir-iki kere uygulayacağınız, parçacıklı peeling bakımları ile cilt dokunuzu düzenleyebilir, ters çıkan tüylerin önüne geçebilir, cildinizi derinlemesine arındırarak traş bıçağının iz bırakmadan işini görmesini sağlayabilirsiniz. Shiseido'nun erkekler için özel peeling'i 200 TL civarı.

Günlük peeling

Günlük peeling

Eğer sakal kıllarınız çok sertse, kıllar içe doğru büyümeye meyilliyse ve cilt dokunuz bozuk, ölü deri birikmişse haftalık peelingler yetersiz kalabilir. Bu sorunlar için asit içerikli formülleriyle cildi kademeli olarak rahatlatan günlük perling tonikleri veya serumları da kullanabilirsiniz. Cilt yüzeyini yenileyip sıfırlayan bu ürünler traş bıçağının yolunu kesecek hiçbir şeyi ortada bırakmayacak. Clinique'in erkeklere özel peeling'i 150 TL civarı.


Nemlendiricisiz asla

Nemlendiricisiz asla

Sert, kuru ve pul pul olmuş ciltler de traş deneyiminizin önündeki önemli engellerden. Kuru cilde takılan bıçak istenmeyen yaralara ve özellikle de rahatsız edici tahrişlere sebep olabilir. Buna engel olmak için bakım rutininizde cilt tipinize uygun bir nemlendirici bulundurmayı ihmal etmeyin. Nivea Men Deep Dimension Mat Etkili Nemlendirici'nin fiyatı çeşitli sitelerde 50 ila 70 TL arasında değişiklik gösteriyor.


Havlu uygulaması

Havlu uygulaması

Konforlu bir traş deneyimi için sürekli duş sonrasını da beklemenize gerek yok. Eğer aceleniz varsa, bu etkinin benzerini havlunuzla da alabilirsiniz. Sıcak su ile ıslattığınız havluyu yüzünüzde bekleterek irite olmuş noktaların rahatlamasını, gözeneklerin açılmasını ve cildinizin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Arındırıcı tonik

Arındırıcı tonik

İnflamasyon biriken gözenekler de traş sonrası hassaslığın ve tahrişin başta gelen etkenlerinden. Traş sonrasında uygulayacağınız arındırıcı bir tonik ya da çay ağacı yağı gibi doğal detoks etkili yağlarla gözeneklerde iltihap birikmesinin ve traş rahatsızlığının önüne geçebilirsiniz.

Tıraş bıçağı önemli

Tıraş bıçağı önemli

Kesiklerin ve tahrişin önüne geçmek için en başta izlemeniz gereken adımlardan birisi yakın traş. Cilde olabildiğince yakından ve kökten uygulayacağınız, keskin ve tek seferde işi halleden bir traş bıçağı ve bıçakla uyum içinde çalışan, cilt tipinize uygun, yakın traşa olanak sağlayan bir köpük ya da kremle traşınızı gerçekleştirin. Fusion ProGlide Flexball Tıraş Makinası'nın fiyatı ortalama 80 TL.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Favoriniz olacak 5 aksesuar