Tırnaklarınızı sarımsakla güzelleştirin

Sarımsak sadece sağlık için değil güzellik için de çok faydalı bir besin. Kırılan, cansız tırnakların bakımı için de sarımsaklı tariflerden faydalanabilirsiniz. İşte o pratik bakım tarifleri...

11 Nisan 2019, Perşembe 14:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
SARIMSAK İLE TIRNAKLARINIZI GÜÇLENDİRİN

SARIMSAK İLE TIRNAKLARINIZI GÜÇLENDİRİN

Kolayca kırılan ve zayıf olan tırnakların çözümü sarımsak kullanımından geçiyor. Sarımsağı farklı şekilde kullanarak tırnaklarınızı güçlendirebilir ve faydalarından yararlanabilirsiniz. İşte tırnaklarınız için sarımsak tarifleri...

Bildiğiniz gibi sarımsak sağlığımız açısından oldukça faydalı bir besindir. İdrar söktürücü ve bazı kanser tiplerini engellemeye de yaradığı öne sürmektedir. Güzellik alanında da muhteşem değişimler sağlar. 


Tırnaklarımız onları zayıflatan birçok maddeye maruz kalmaktadır, bu nedenle sarımsak onları sertleştirmek için mükemmel bir doğal seçenektir. Kokusu oldukça sert olsa da, tırnaklarınızı sağlıklı ve güçlü tutmak için biraz uygulamaya değer.

OJENİZE SARIMSAK EKLEYİN

OJENİZE SARIMSAK EKLEYİN

Bunun için 1 diş sarımsak ve renksiz bir ojeye ihtiyacınız var. Sarımsağı soyup havanda ezin. Sarımsağı oje şişesinin içine ekleyin.


Tırnaklarınıza direkt olarak uygulayın ve manikürünüz sağlam kaldığı müddetçe ellerinizde tutun. Bu oldukça basit olan ve ancak ojenizi çıkardıktan sonra tekrarlayabileceğiniz bir seçenektir.

SARIMSAKLI SU TARİFİ

SARIMSAKLI SU TARİFİ

Malzeme olarak; su, 2 diş sarımsak ve kap gereklidir. Evde manikür seansınızı yaparken tırnaklarınızı bir miktar sarımsak ile beslemekle başlayın. Kabuğu varsa sarımsağın kabuğunu soyduktan sonra iki diş sarımsağı kesin ve bir kase suya koyun. 15 veya 20 dakika bekletin. Sarımsağı sudan çıkarın ve 15 dakika ellerinizi suyun içinde bekletin. Sarımsağı sudan çıkarmanızın nedeni de ellerinizin fazla kokmamasını sağlamaktır. Ellerinizi yıkayarak manikürünüze normal şekilde devam edebilirsiniz, sarımsak bu 15 dakika içerisinde görevini gerçekleştirmiş olacaktır.

ZEYTİNYAĞI VE SARIMSAK KARIŞIMI

ZEYTİNYAĞI VE SARIMSAK KARIŞIMI

Bu karışımı hazırlamak için gerekli olan malzemeler; 1 diş sarımsak, havan oje çıkarıcı veya aseton, boş bir oje şişesi.


Boş oje şişesini alarak içinde kalan ojenin tamamını aseton ile çıkarın.


Sarımsağı soyun ve havanda ezin. Temiz şişenin içine ezilmiş sarımsak ve zeytinyağını ekleyin. Direkt olarak tırnaklarınıza uygulayın. 15 dakika bekletin ve çıkarın.

Bu tarifin içindeki her iki malzemenin de belirli faydaları vardır: Sarımsak tırnak sertleştirmek için kullanılır, zeytinyağı ise onları nemlendirmek için. Eğer tercih ederseniz bu yağı badem yağı ile değiştirin çünkü sarımsağın kokusunu yok edecek daha güçlü bir kokuya sahiptir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kışın cildi koruyan 10 besin