Tiyatronun genç yetenekleri Karşıyaka’da yetişecek

Tiyatronun genç yetenekleri Karşıyaka’da yetişecek

Tiyatronun genç yetenekleri Karşıyaka’da yetişecek

06 Mayıs 2019, Pazartesi 10:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

KARŞIYAKA Belediye Tiyatrosu, 23 yıldır aralıksız sürdürdüğü temel oyunculuk eğitimi ile bu yaz da tiyatroya yeni yetenekler kazandıracak.

Temel oyunculuk eğitimi kapsamında 10-14, 15-24 ve 25-45 yaş gruplarına yönelik olarak gerçekleştirilecek kurslar için, 6 Mayıs’tan 14 Haziran’a kadar Ziya Gökalp Kültür Merkezi’ne başvuru yapılabilecek. Başvuru sürecinin ardından yapılacak elemelerle, eğitime katılmaya hak kazananlar belirlenecek. Kursiyerler 23 Haziran itibariyle Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde ses, ritim, diksiyon, beden dili, sahne üzeri çalışmaları, doğaçlama, mimik, rol, metin çözümleme, karakter yaratma gibi konularda eğitim alacak. 29 Ağustos’ta sona erecek kursta başarılı olan katılımcılar, yeni sezonda Karşıyaka Belediye Tiyatrosu'nun sahneye koyacağı oyunlarda rol alma fırsatı da yakalayacak. Kayıt için 0232 399 44 59 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilecek.

SANATA DESTEK

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, "23 yıldır kentimizin kültür ve sanat yaşamına önemli katkılar sunan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, bu yaz da sahneyle tanışmak, yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek isteyenlere önemli bir eğitim fırsatı sunuyor. 10 ve 45 yaş aralığında olan, tiyatroya gönül veren herkesi kurslarımıza bekliyoruz. Tiyatroya ve sanatın her dalına desteğimizi sürdüreceğiz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER PTT İzmir Sevgililer Günü sergisi açtı