TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal: Buğday üreticisi mutlu olacak

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal: Buğday üreticisi mutlu olacak

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal: Buğday üreticisi mutlu olacak

11 Kasım 2019, Pazartesi 12:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- TOPRAK Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, "Tarım ürünleri içerisinde en değerli ürün; buğday olacak. Buğdaya pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Genel Müdür Ahmet Gürdal beraberindeki TMO Ticaret Dairesi Başkanı Çağatay Maraş, TMO Alım ve Muhafaza Daire Başkanı Gökhan Gürbüz, TMO Adana Şube Müdürü Mehmet Taylan ve TÜRİB Genel Müdür Yardımcısı Necla Küçükçolak ile birlikteAdana Ticaret Borsası'nı (ATB) ziyaret etti. Burada bir açıklama yapan  Genel Müdürü Ahmet Güldal, "Adana tarımın merkezi. Tarım ürünleri içerisinde en değerli ürün; buğday olacaktır. Buğdaya pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin 21.5 milyon ton buğday üreteceğini hedefleyerek, üreticinin memnuniyetini, sürdürülebilir tarım yapmasını, özellikle kaliteli buğday üretmesini, sertifikalı tohum kullanmasını tavsiye ediyoruz. Arz fazlası ürünlerden kaçınarak ihtiyacımız olan buğday tonajını yeniden yakalamak istiyoruz. TMO ve bakanlık için bu konuda hazırlıklarımız tamdır. Bundan sonraki süreçte buğday üreticisi daha mutlu olacaktır. TMO’nun umumi mağazacılık görevi içerisinde yer alan görevlerinden bir tanesi de modern depoculuğun geliştirilmesidir. Bu kapsamda Adana en başta öne çıkan ilimiz"diye konuştu.
BİLGİÇ, ATB OLARAK ÇOK İYİ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ
ATB Meclis Başkanı Osman Bağış ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette üreticilerin ve üyelerinin her zaman yanında olduklarını söyleyen Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, "TMO Genel Müdürümüz ziyaretiyle bizleri şereflendirdi. Borsamızla alakalı güzel sözleriniz için çok teşekkür ediyoruz. Ekibimizle birlikte Türkiye’nin en modern ve kapsamlı borsasını Adana'ya yaptık. Lisanslı Depolarıyla, laboratuvarlarıyla örnek teşkil edecek bir enteğre ticaret borsasını Adanaya kazandırdık. Bölgemizde on bir tane lisanslı depo var. Doluluk oranı çok yüksek. Kotasyonumuzda çok fazla ürün bulunuyor. ATB olarak çok iyi hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Seyhan Belediyesi, bin 655 sokak hayvanını kısırlaştırdı