Tokat'ta, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kutlandı

Tokat'ta, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kutlandı

11 Ekim 2019, Cuma 19:04
A A
Tokat'ta, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kutlandı

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)- TOKAT Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi UNESCO kulübü, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle merkeze bağlı Kemal Paşa İlkokul'u öğrencileri bir araya geldi.  
11 Ekim Dünya Kız Çocukları günü kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi UNESCO kulübü, merkeze bağlı Kemal Paşa İlkokulu kız öğrencileri ile bir araya geldi. Kulüp üyeleri, kız çocuklarına hikaye kitapları okuyup, çeşitli kitaplar hediye etti.  Ayrıca Tiyatro Eğitmeni Kemal Atangür Karagöz -Hacivat gösterisi yaptı. Öğrencilere kurabiye ikramında bulunan kulüp üyeleri, kız çocuklarının saç bakımlarını yaptı.  
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Yardımcısı Halise Özlem Çivilidağ, "Amacımız iletişim köprüsü kurmaktı. Bugün kapsamında kız çocuklarımızı mutlu ettik, onlarla beraber kitaplarla etkinliklerde dolu dolu zaman geçirdik. Milli  Eğitim Bakanımızın Dünya Kız Çocukları gününe özel mesajı yayınlandı. Bakanımızın da dediği gibi onlar mutluysa biz mutluyuz" dedi. 

FOTOĞRAFLI 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...