TOKİ 3 stat inşa edecek

TOKİ 3 stat inşa edecek

21 Kasım 2009, Cumartesi 15:19
A A

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Sivas, Malatya ve Afyonkarahisar’da bulunan 39-55 yıllık statları yıkıp, yerlerine yenilerini yapacak.

TOKİ, 2008 yılında kurulan Tunceli Üniversitesi;nin ihtiyacı olan eğitim-öğretim binaları, lojman, idare binası ve sosyal tesislerini de yapacak.
Verilen bilgiye göre, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında imzalanacak protokol çerçevesinde; şehir merkezinde kalan, ekonomik ömrünü tamamlamış ve sportif faaliyetleri karşılamada yetersiz kalan spor tesisleri yıkılarak yerine yenileri yapılacak.

Gerçekleştirdiği konut projesi kapsamında 572 spor salonu yapan TOKİ, yapımı devam eden Seyrantepe Telekom Arena Stadı;nın ardından üç ile daha stat yapma kararı aldı. Sivas 4 Eylül, Malatya İnönü ve Afyonkarahisar Atatürk statlarının taşınmazlarını alacak olan TOKİ, söz konusu şehirlere uluslararası standartlarda yeni statlar yapacak.

Süper Lig takımlarından Sivasspor;un halen maçlarını oynadığı 4 Eylül Stadı’nın 1968 yılında, 2. Lig takımlarından Malatyaspor;un maçlarını yaptığı İnönü Stadı’nın 1970 yılında ve 3. Lig takımlarından Afyonkarahisarspor;un maçlarını oynadığı Atatürk Stadı’nın ise 1955 yılında yapıldığı belirtilirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl Sivas, Malatya ve Afyonkarahisar’a yaptığı gezilerde "her üç stadın da yıkılarak yerine yenilerinin yapılacağı" sözünü verdiği kaydedildi.

TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ’NİN HİZMET BİNALARINI DA TOKİ YAPIYOR

Eğitim altyapısına son 7 yılda 565 okul kazandıran TOKİ, 2008 yılında kurulan Tunceli Üniversitesi’nin ihtiyacı olan eğitim-öğretim binaları, lojman, idare binası ve sosyal tesislerini de yapacak. Binaların bir bölümü Tunceli Üniversitesi;ne ait arazi üzerine, bir kısmı da kamulaştırma yöntemiyle elde edilecek arsalara yapılacak.

Tunceli Üniversitesi;nin talebi üzerine çalışmalara başlayan TOKİ, yeni tesisleri gelecek yıla kadar tamamlamayı hedefliyor.
TOKİ, halen bazı kamu kurumlarının hizmet binalarının yapımı ve onarımı işlerini, bazı sınır karakollarının yapımını da üstlenmiş durumda.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.