Tom Ford,Melania Trump'a kıyafet tasarlamayacak

Ünlü moda tasarımcısı Tom Ford, ABD’nin yeni First Lady'si Melania Trump için “Tasarımlarım onun için pahalı” diyerek kıyafet tasarlamayı reddetti

03 Aralık 2016, Cumartesi 19:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'nin yeni First Lady'si Melania Trump'ı geri çeviren modacıların arasına bir yenisi daha eklendi.

Daha önce Michelle Obama’yı giydiren ünlü tasarımcılar Marc Jacobs, Sophie Theallet'ın ardından şimdi de Tom Ford'da yeni First Lady'yi reddetti.

'ONUN İÇİN ÇOK PAHALI'

'ONUN İÇİN ÇOK PAHALI'

Obama çiftinin İngiltere’de Buckingham Sarayı ziyareti sırasında Michelle Obama için beş bin dolarlık özel kıyafeti hazırlayan Tom Ford,dolar milyarderi olan Donald Trump’ın eşi için kıyafet tasarlamayı veto ederken, tasarladığı kreasyonların ABD’ye First Lady olan biri için ‘çok pahalı’ olacağını ifade etti.

Ford, US TV’de katıldığı bir programda, daha önce kendisine Melania Trump’ı giydirmesi için teklif yapıldığını ve bunu ‘imajına uygun olmadığı’ gerekçesiyle reddettiğini anlattı.

Tom Ford, sekiz yıl boyunca Michelle Obama için kıyafet tasarladı.

Daha önce ünlü modacı Marc Jacobs da, "Melania Trump'ı giydirmek gibi bir niyetim yok. Enerjimi Trump'ın kampanya döneminde konuşmalarıyla incittiği kişilere yardım etmek için harcamayı tercih ederim" demişti.

MODACILARI BOYKOTA ÇAĞIRDI

MODACILARI BOYKOTA ÇAĞIRDI

Michelle Obama için birçok kez kıyafet diken ünlü modacı Sophie Theallet de açık bır mektup yazarak ayrımcılığa ve önyargılara karşı olduğunu vurgulamış, bu nedenle Melania Trump'la hiçbir bağlantısının olmasını istemediğini dile getirmişti.Theallet mektubunda diğer modacıları da Melania Trump'ı boykot etmeye çağırdı.

KIYAFETLERİNİ İNTERNETTEN ALIYOR

KIYAFETLERİNİ İNTERNETTEN ALIYOR

Eski bir model olan 46 yaşındaki Trump'ın halen kıyafetlerini internet üzerinden aldığı ve modacıların vetosu nedeniyle Beyaz Saray'da da bu alışkanlığını sürdürmek zorunda kalabileceği belirtiliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere'de First Lady krizi