Tomara Şelalesi büyülüyor

Tomara Şelalesi büyülüyor

Tomara Şelalesi büyülüyor

03 Haziran 2019, Pazartesi 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sinan UÇAR/ŞİRAN,(GÜMÜŞHANE),(DHA) - GÜMÜŞHANE Valisi Kamuran Taşbilek, dağın ortasından çıkan 40 ayrı su kaynağının 15 metreden döküldüğü Tomara Şelalesinin bir tabiat harikası olduğunu belirterek herkesi davet etti.

Vali Taşbilek, beraberindeki heyetle birlikte Şiran ilçesine bağlı Seydibaba köyü sınırları içerisindeki Tomara Şelalesi Tabiat Parkında incelemelerde bulundu. Şelalenin dağın ortasından süt beyazı renginde buz gibi akan köpük köpük sularının önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Taşbilek, son 5 yılın en yoğun su debisinin bulunduğu ve suyun muhteşem seramonisini izlemek ve dinlemek isteyen herkesi Tomara Şelalesi Tabiat Parkına davet etti.

Tomara Şelalesi Tabiat Parkının Gümüşhane’nin ve bölgenin çok önemli bir turizm destinasyonu olduğunu dile getiren Vali Taşbilek, “Geçtiğimiz yıllar itibariyle Tomara Şelalesinde çok önemli çalışmalar yürütülmektedir. Günü birlik alt yapıya yönelik hiçbir sorunu söz konusu değildir. Geçtiğimiz yıl 175 bin ziyaretçi sayısının bu sene ki hedefimiz 250 bin civarına taşımak. Bu vesileyle Ramazan Bayramının 9 günlük tatilinde vatandaşlarımızın Tomara Şelalesini kendilerine bir destinasyon olarak kabul etmelerini istiyoruz. Şelale çok özellikle çok önemli bir şelale ve tabiat harikası bir yer. Bütün vatandaşlarımızın ve turizm amacıyla gezen herkesin Tomara Şelalesini görmesini arzu ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder