Tombili'nin çalınan heykeli bulundu

Kadıköy’de bir kaldırım taşında verdiği pozuyla fenomen haline gelen şişman kedi Tombili’nin çalınan heykeli bulunarak tadilata alındı

10 Kasım 2016, Perşembe 17:07
A A
İstanbul Kadıköy'de 7 Kasım gecesi kimliği belirsiz kişiler tarafından kaidesinden kırılarak çalınan Tombili’nin heykeli, çevredeki vatandaşlar ve esnaf tarafından aynı sokakta bulundu.

Kadıköy Belediyesi Fen İşleri ekiplerince alınan heykelin, bakım ve tadilat çalışmalarından sonra tekrar eski yerine yerleştirileceği öğrenildi.

Güleç Sokak’ta yaşayan Tombili’nin 1 Ağustos’ta böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetmesinin ardından, hayvanseverler "change.org"da Tombili’nin heykelinin yapılması için kampanya düzenlenmiş, 17 bin imza atılan "bıçkın" kedinin heykelinin yapılması kampanyasına Kadıköy Belediyesi olumlu yanıt vermişti.Heykeltıraş Seval Şahin tarafından gönüllü olarak yapılan heykel tamamlanarak, 4 Ekim’de sokaktaki kaldırımda unutulmaz pozunu verdiği yere yerleştirilmişti.
Fenomen kedi Tombili'nin bronz heykeli çalındı


Mahallenin bıçkın abisi Tombili hayatını kaybetti

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.