Ton sür ton nedir? Nasıl kombinlenir?

Podyumlardan, sokak stillerine kadar modaseverlerin hayatına hızlı bir giriş yapan yeni trend; Ton sür ton nedir? Ton sür ton modası nasıl olur? Ton sür ton nasıl kombinlenir? İşte yeni moda hakkında tüm detaylar...     

28 Nisan 2017, Cuma 10:20
A A

Bugüne kadar aynı rengin farklı tonlarını bir arada giydiğiniz olduğu mu? Eğer cevabınız “Evet” ise siz de son zamanlarda en çok kullanılan moda kurallarından birini günlük hayatta uyguluyorsunuz demektir.

Kimi bir rengi farklı tonlarıyla kombinlemenin adının Ton sür ton olduğunu bilirken kimi bu stile bir ad verildiğini bile bilmez.

TON SÜR TON NEDİR?

TON SÜR TON NEDİR?

Fransızca asıllı bir terim olan ton sür ton, dilimize tam olarak çevrildiğinde “ton üzerine ton” anlamına geliyor.

Birbirine zıt renklerin kontrast oluşturacak şekilde bir arada kullanıldığı “color blocking” trendinin aksine, ton sür ton trendinde tek bir renk seçiliyor ve bu renk ile kombin hazırlanıyor.

TON SÜR TON KOMBİNİ NASIL YAPILIR?

TON SÜR TON KOMBİNİ NASIL YAPILIR?

Son günlerde moda dünyasının bizlere kazandırdığı bu terimi kendi stilinizde uygulamak ise tahmin ettiğinizden çok daha kolay olabilir.

Daha soft bir görüntü ve sade bir şıklık yakalamak isteyen hanımlar; bir renk seçip, o rengin açıktan koyuya birçok tonunu kullanabilirsiniz.  

Aynı rengin farklı tonlarıyla soft ve hoş bir görüntü yakalayabileceğiniz gibi; desenli parçalar kullanarak da kıyafetinizi zenginleştirebilirsiniz.  

Dikkat etmeniz gereken tek nokta; seçtiğiniz rengin farklı tonlarını birbirine uyum içerisinde olması.  

Kemer, çanta, kıyafet ve ayakkabının da bu bütün içerisinde uyumlu olması gerekiyor.

Ayrıca çanta seçiminde de büyük çantalardan ziyade daha ufak çantalar tercih etmekte fayda var. Bu da yine görüntüde daha iri gözükmemizi önleyecektir. 

HANGİ ÜNLÜ NASIL KULLANIYOR?

HANGİ ÜNLÜ NASIL KULLANIYOR?

Moda dünyasının en çok konuşulan trendlerinden biri ton sür ton olunca gözümüzü Kardashian-Jenner ailesine çevirdik. 

Gerek stiliyle gerekse abartı aksesuarlarıyla her zaman bir trendin öncüsü olmayı başaran Kardashian-Jenner ailesinin birbirinden şık üyeleri bakın ton sür ton modasını nasıl kendi kombinlerinde uyguluyor... 

Khloe Kardashian

Kourtney Kardashian

Khloe Kardashian

Khloe Kardashian

Kendall Jenner

Khloe Kardashian

Kendall Jenner- Gigi Hadid

Khloe Kardashian

Sıradaki haber yükleniyor...