‘Topaç’ temalı resim sergisi açıldı

‘Topaç’ temalı resim sergisi açıldı

‘Topaç’ temalı resim sergisi açıldı

30 Ekim 2019, Çarşamba 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)- MERSİN’de, Tarsus Belediyesi'nin kuruluşunun 151’nci yılı etkinlikleri kapsamında Remzi Karabulut'un 'Topaç' temalı kişisel resim sergisi açılışı yapıldı.
Mehmet Bal Sanat Galerisi'nde düzenlenen Remzi Karabulut'un 'Topaç’ temalı kişisel resim sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergiyi ziyaret eden Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, "Maalesef 1950’lerden beri çok ama çok önemli değerli insanları yetiştiremeyen bir topraklardayız. Hâlbuki Çukurova o kadar elinde olanağı olan bir bölge ki; nereye bakarsanız bakın sanat kokan bir bölgedir. Tarsus’ta gerçekten bu tür etkinliklerin olması beni çok mutlu ediyor ama asıl mutlu eden sizlerin buna verdiği değer" dedi.
Kentin dokusunu değiştirmek istediklerini belirten Bozdoğan, 'Bu kentte elbette resim, müzik, tiyatro, kadın ve yaşam, çocuk ve bilim akademilerini açacağız. Burada belki ekonomik olarak, ticari olarak daha farklı yaptırımlar ortaya koyulabilir ama bizim için asıl önemli olan sosyal ve kültürel devrimlerdir ve bu devrimleri de başaracak olan sizlersiniz" diye konuştu

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tarsus’ta 447 yetimin bayram sevinci