Topaloğlu: Borcumuz temmuzda bitecek

Topaloğlu: Borcumuz temmuzda bitecek

Topaloğlu: Borcumuz temmuzda bitecek

30 Aralık 2019, Pazartesi 15:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Levent YENİGÜN/KEMER, (DHA)- KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, "2020 yılının temmuz ayında Kemer Belediyesi'nin bir tane borcu kalmayacak ve kasasında da çok parası olacak" dedi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda düzenlediği basın toplantısında ilçede görev yapan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Toplantıda başkan yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal da yer aldı. Şeffaf belediyecilik adına tüm çalışmaları yaptıklarını ve bu nedenle kendi dönemlerinde ilk defa bir ihaleyi canlı yayında yaptıklarını belirten Başkan Topaloğlu, "Tüm çalışmalarımıza şeffaf belediyecilik anlayışıyla devam edeceğiz. Bu nedenle de toplantıda sizlerin ve sizlere sorularını ileten tüm vatandaşların sorularını cevaplayacağız. Geçen haftalarda Kemer'de yaşanan sel felaketinde odunluk ve kömürlük olarak bilinen yerlerin iskana çıkarak kiraya verilmesi nedeniyle bu alanlarda 37 evimiz zarar gördü. Bu evlere 70 bin lira yardım yapıldı. Bununla birlikte su basan 55 evin halı, kilim gibi zarar gören eşyaların temizliği için firmalara verildi ve temizletildi. Bunun da ödemesini 12 bin lira olarak firmalara ödedik" dedi.

Belediyenin mali durumuyla ilgili bilgi veren Başkan Necati Topaloğlu, "Şu anda borç edebiyatı yapmıyorum. Bunu açıklamanın sebebi sizleri ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek. Kemer Belediyesi'nin geçmişten gelen borcunun şu ana kadar 27 milyon 288 bin 988,72 lirası ödendi. Belediye olarak yatırımımız 7 milyon 455 bin 296,65 lira oldu. Şu anda ise 15 milyon lira Kemer Belediyesi'nin bankada nakit parası var. 2020 yılının temmuz ayında Kemer Belediyesi'nin bir tane borcu kalmayacak ve kasasında da çok parası olacak" diye konuştu.

Başkan Necati Topaloğlu imar planlarına ilişkin de şu açıklamayı yaptı:

"İmar planlarımızla ilgili olarak Sayın Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy Beye ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Şu ana kadar Tekirova Mahallesi'nin imar planı geldi. Gerçi bizden önceki belediye zamanında çıkmıştı. Biz ufak tefek düzeltmelerini yaptık. Bunun dışında Çamyuva ve Göynük mahallelerinin imar planları tamamlandı. Beldibi'nin imar planıyla ilgili olarak çalışmalarımızı tamamladık. Onu da umarım ocak ayının ortasında tamamlanmasını bekliyoruz. Bu imar planı tamamlandıktan sonrasında da Beldibi için tüm çalışmalarımızı yapacağız ve güzelleştireceğiz Beldibi Mahallemizi."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder