Topkapı Sarayı 'Kaşıkçı Elması' için basına kapılarını açtı

"Tarihi elmasların en büyüğü ve en meşhuru" olarak bilinen 86 karatlık "Kaşıkçı Elması", Topkapı Sarayı'nın silah koleksiyonunun sergilendiği Dış Hazine Bölümü'ndeki yerinde görüntülendi.

08 Ekim 2019, Salı 23:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Gün yüzüne çıkarılmaya başlandı

Gün yüzüne çıkarılmaya başlandı

Topkapı Sarayı'nın Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'na devrinden sonra, depolarda muhafaza edilen paha biçilmez hazineler gün yüzüne çıkarılmaya başlandı.

Kaşıkçı Elması'nın da bulunduğu bazı eserler, basına gösterildi

Kaşıkçı Elması'nın da bulunduğu bazı eserler, basına gösterildi

Bir süredir sergilenemeyen, geçtiğimiz günlerde tekrar Topkapı Saray'ında ziyarete açılan, aralarında Kaşıkçı Elması'nın da bulunduğu bazı eserler, basına gösterildi.

2 Ekim'de Bağdat Köşkü'nde sergilenmeye başlandı

2 Ekim'de Bağdat Köşkü'nde sergilenmeye başlandı

Bu hazinelerden ilki olan "Topkapı Hançeri", uzun bir aranın ardından 18 Eylül'de Topkapı Sarayı'nın silah koleksiyonun sergilendiği Dış Hazine Bölümü'nde tarih ve sanatseverlerin ilgisine sunulurken, hazinelerden ikincisi "Sultan II. Mahmud Tahtı" 2 Ekim'de Bağdat Köşkü'nde sergilenmeye başlandı.

Yerli ve yabancı ziyaretçilerinin en çok sorduğu ve merakla beklediği "Tarihi elmasların en büyüğü ve en meşhuru" olarak gösterilen 86 karatlık "Kaşıkçı Elması" ise 4 Ekim'de, Topkapı Sarayı'nın silah koleksiyonunun sergilendiği Dış Hazine Bölümü'ndeki yerini aldı. 

Yoğun ilgiyle karşılandı

Yoğun ilgiyle karşılandı

Tüm dikkatleri üzerine çeken, etrafı 49 adet iri pırlantayla çevrili "Kaşıkçı Elması", sergiye açıldığından bugüne yoğun ilgiyle karşılandı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En iyi 20 Brad Pitt filmi