Toprağa çiğ yumurta ektiğinizde olanlara inanamayacaksınız

Evinde veya bahçesinde sebze, meyve veya çiçek bakan kişiler toprak verimliliğini arttırmak için genellikle zirai ilaçlar kullanıyor. Kimyasal ilaçlara gerek duymadan bir adet yumurta size oldukça fayda sağlayacak.

05 Kasım 2021, Cuma 11:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bitkileri ekerken toprağın zeminine bir adet çiğ yumurta ekin. 

Yumurta kabuklarının içerdiği kalsiyum ve çeşitli mineraller toprağa fazla miktarda mineral sağlıyor.

Toprağın altına bırakacağınız çiğ yumurta sayesinde toprağınız hem mineral kaynağı olacak, hem ektiğiniz bitkilerin köklerinin çürümesini engelleyecek hem de, ekmiş olduğunuz sebze ve meyvelerin verimliliğini büyük ölçüde arttıracaktır.


Gelelim bu işlemin nasıl yapıldığına… İlk olarak bitkinizi ekeceğiniz toprağı seçmelisiniz. Daha sonra çiğ yumurtanızı toprağa koyup üzerine toprak serpin.

Yumurtanız çürümeye başladıkça toprağınız mineral deposu olacaktır. Bu işlemi bozulmuş yumurtalardan yapmak daha iyi sonuç verecektir.


Profesyoneller tarafından uygulanan bu yöntem daha sonra bahçesinde sebze, meyve ve çiçek yetiştiren insanlar tarafından da uygulanmaya başlandı. Ve çok iyi sonuçlar alındığı söyleniyor. Profesyoneller bunu muz kabukları ile de deniyorlar. Dilerseniz sizde aynı yöntemle deneyebilirsiniz.

Denedikten sonra tek yapmanız gereken bitkilerinizin verimini izlemek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Peteklerin üstünde yetişen çiçekler