Toprak Sergen'in son hali...

Bir dönemin en yakışıklı ve en popüler oyuncularından Toprak Sergen'in son hali...

11 Eylül 2017, Pazartesi 07:25
A A

Bir zamanlar dizi ve film sektöründe fırtınalar estiriyordu... Yeni dönemin jönü ilan edilmişti, ama sonra inzivaya çekildi. Kendini doğaya ve toprağa verdi. İşte Toprak Sergen'in son hali...

Toprak Sergen, 1 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da doğdu. Sanatçı Semih Sergen’in oğlu, Sanatçı Burak Sergen’in kardeşi. İlkokul beşinci sınıfta iken Radyo Çocuk Kulübü’nün sınavına girdi ve kazandı. Ardından orada çalışmaya başladı. 3 sene Kayseri’ de Kayseri Koleji’nde yatılı okuduğu sıralarda tiyatroya ara verdi. Daha Ankara’ya döndü ve Radyo Çocuk Kulübü’ne devam etti.

Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ni birincilikle kazandı. Okulu birincilikle bitirdi. Yine üniversite sınavına girdi ve 3 sene Uluslararası İlişkiler okudu. Sonra tiyatroya oyunculuk bölümüne geçti ve 4 sene oyunculuk okudu. Orayı bitirdiğinde 4 sene Tiyatro Yönetmenliği Bölümü’nde okudu. 19 yaşında, Radyo Tiyatro Kulübü’nün idareciliğini yapmaya başladı.

Orta son sınıftayken seslendirmelere başladı. Pek çok dizi ve filmde seslendirme yaptı. “He-man”, “Voltran” gibi çizgi filmler seslendirdi. Ayrıca Tom Cruise, Brad Pitt, Matt Dillon, Val Kilmer, James Dean, Tony Curtis, John Travolta gibi ünlüleri seslendirdi filmlerde.

1989-1992 yılları arası amatör bir rock grubunda vokalistlik yaptı. 2004 yılında ATV.de yayınlanan “Ünlüler Çiftliği” adlı yarışmada birinci oldu. “Şans Kasası” adlı bir bilgi yarışması sundu.

10 yıldan fazla süredir ise ekranlardan uzak. Kendini doğaya ve toprağa vermiş olan Sergen hayatından oldukça mutlu görünüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Defne Samyeli formunun sırrını anlattı