Topuk Yaylası'nda gözyaşı sel oldu

Topuk Yaylası'nda gözyaşı sel oldu

Yeni sezon hazırlıklarını Düzce'de sürdüren Fenerbahçe'ye destek olmak için yaklaşık 2 bin taraftar Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri'ne akın etti

10 Temmuz 2011, Pazar 14:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeni sezon hazırlıklarını Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri'nde sürdüren Fenerbahçe'de duygu dolu anlar yaşandı. Taraftarların akın ettiği antremanda futbolcu Selçuk Şahin hüngür hüngür ağladı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise engelli bir taraftarın 'Durum o kadar kötüydü ki gelmem gerektiğini hissettim. Hocam arkanızdayız' demesi üzerine duygulanarak FB TV'nin canlı yayınında gözleri dolarak konuşamadı.

TARAFTARLAR TOPUK YAYLASINA AKIN ETTİ

Fenerbahçeli taraftarlar, antrenman sırasında akın akın Topuk Yaylası Tesisleri'ne gelerek, teknik heyet ve futbolculara tezahüratlarla moral verdi. İstanbul'dan ve çevre illerden otobüsler ve özel otolarıyla tesislere gelen yaklaşık 2 bin taraftar, saha kenarından antrenmanı izledi.

Taraftarlar çalışmayı izlerken, “Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe”, “Büyük başkan, Aziz Yıldırım”, “Yıkılmayan son kale Fenerbahçe”, “Fenerbahçe ile kimse başa çıkamaz” şeklinde tezahüratlar yaptı.

Daha sonra taraftarlar, “Çoçuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceği, güneşli günler, Fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz, sokakları cehenneme çevireceğiz “ şeklinde bir süre tezahürat yaptı.

Fenerbahçeli futbolcular tezahüratlar üzerine taraftarların yanına giderek, onları alkışladı. Taraftarlar da “Şampiyon Fenerbahçe” diye bağırdı. Taraftarlar daha sonra Aykut Kocaman için tezahürat yaparken, Kocaman taraftarların yanına doğru giderek sağ yumruğunu havaya kaldırarak, taraftarlara karşılık verdi.

Bu arada, antrenman öncesi jandarma ekipleri ve özel güvenlik tesis etrafından güvenlik önlemi aldı. Taraftarlar için futbolcuların idman yaptığı sahanın kenarına bariyerler koyan jandarma, kulübün isteği üzerine taraftarları buradaki sahaya ve kale arkasındaki alana aldı. Daha önce gazetecilerin çimlere basmamaları konusunda uyarıldığı sahada taraftarlar gezerken, idman sonunda bu sahada bazı taraftarların maç yaptığı görüldü.

SEZER'E MORAL VERDİLER

Futbolda şike iddiaları soruşturması kapsamında gözaltına alınıp, savcılıkta sorgulandıktan sonra serbest bırakılan Sezer için taraftarlar, “Sezer buraya” diye bağırdılar.

Takımla koşan Sezer, geri dönerek taraftarları alkışladı. Antrenmanın sonunda da oyuncular taraftarların yanına giderek, taraftarların tezahüratlarına alkışlarla karşılık verdiler. Taraftarlar daha sonra tek tek oyuncuları çağırarak, alkışladı. Oyuncular da taraftarlara imza dağıttı. Aykut Kocaman da tesislere giderken, taraftarların isteği üzerine yanlarına giderek, fotoğraf çektirdi.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Taraftarların bu desteği karşısında teknik heyet ve oyuncularda duygulu anlar yaşadı.

Teknik direktör Aykut Kocaman ve kaptan Alex, engelli taraftarlar Mevlüt Dilaver ve Halil Taşkın Yılmaz ile Fenerbahçe formalı bir bebekle fotoğraf çektirdi.

Elektrikli tekerlekli sandalye ile tesislere gelen Halil Taşkın Yılmaz'ın Aykut Kocaman'a “Durum o kadar kötüydü ki gelmem gerektiğini hissettim. Hocam arkanızdayız” demesi, Kocaman'ı duygulandırdı. 

Futbolculardan Selçuk Şahin de taraftarların yanından dönerken, FB TV'nin canlı yayınında gözleri dolduğu için konuşamadı. Futbolcular ve teknik heyet, yemek yemek için tesislere giderken, tüm taraftarların gelmesinin ardından yeniden sahaya çıkacakları söylendi.

KAPTAN ALEX: “BU TARAFTAR DÜNYADA YOK” 

Fenerbahçe futbol takımı kaptanı Alex De Souza, kendilerini desteklemeye gelen taraftarların yine büyüklüğünü gösterdiğini söyledi. FB TV'ye konuşan Alex, taraftarların bu sıkıntılı günlerde, Topuk Yaylası'na kadar gelerek kendilerine destek verdiğini belirterek, “Dünya üzerinde takımına bu kadar bağlı ve tutkulu taraftar bulmak zor.

Fenerbahçe taraftarı bütün zorlukları aşarak buraya kadar gelip bize destek verdi. Gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Bize duygusal anlar yaşattılar” diye konuştu. Bir taraftarın hediye ettiği tesbihi eline takan Alex, bu hediyeyi saklayacağını söyledi. Fenerbahçe, akşam yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

A.A.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'den Gökhan Gönül açıklaması