Topuklu ayakkabı kadın orgazmını geliştiriyor: Boyu önemli!

Çin’in Fudan Üniversitesi’ndeki araştırmalara göre ayakkabıda 5 santimetrelik topuk ölçüsü kadınların cinsel hayatında rol oynuyor. Topuklar, orgazm için kullanılan kasların güçlenmesini sağlıyor. Ancak daha yüksek topuklular tam tersi bir etki yaratıyor. /ÖZEL

03 Kasım 2021, Çarşamba 13:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BOYU ÖNEMLİ!

BOYU ÖNEMLİ!

Birçok kadın, daha uzun ve daha şık görünmek için topuklu ayakkabı giyiyor. Yapılan yeni bir araştırmaya göre, 5 santimetrelik topuklu ayakkabı giymek, kadınların orgazm olmasına yardımcı olan kasları harekete geçirerek aşk hayatının güçlenmesini sağlayabilir.

Platform topuk giymek ya da düz ayakkabılar tercih etmek ise aynı faydayı sağlayamıyor. Bilim insanları, kadınların pelvik kasları üzerinde en fazla etkiye sahip olan topuk boyunu görmek için farklı ayakkabı yüksekliklerini analiz edip bu sonuçlara ulaştılar. 

EN İYİ SONUÇ 5 SANTİMDE

EN İYİ SONUÇ 5 SANTİMDE

Şanghay'daki Fudan Üniversitesi'nden araştırmacılar, 2 buçuk santimden 7 santim ve üzeri topuklu giyen 1.263 kadını inceledi. En iyi sonucun 5 santimlik topuklu ayakkabı olduğuna karar verdiler. Zira bir 5 santimlik topuklu giyerken pelvik kaslarını tekrar tekrar kasacak ve iyi durumda tutacak kadar çalıştırıyor. En büyük etki ise günde en az 8 saat bu ayakkabıları giyenlerde görüldü. 

HER 5 KADINDAN 1'İNİN SORUNU

HER 5 KADINDAN 1'İNİN SORUNU

Ancak çalışma, platform topuklu ve daha yüksek topuklu ayakkabılarda aynı sonucu vermedi. 

Güçsüz pelvik kaslar, her 5 kadından 1’inin cinsel hayatını etkiliyor. Uzmanlar cinsel ilişki sırasında orgazm olmakta zorlanan kadınlar için günlük pelvik taban egzersizleri öneriyor. 

BİR BAŞKA FAYDASI DA VAR

BİR BAŞKA FAYDASI DA VAR

Araştırmada tespit edilen başka bir sonuç, 5 santimlik topuklu ayakkabılar idrar sorunlarını ve idrar kaçırma riskini de azaltabilmesi. 

Pelvik kaslar, mesane ve cinsel işlevi kontrol eden kas grubudur. Daha güçlü bir pelvik taban, cinsel ilişki sırasında kan akışını hızlandırabilir ve daha etkili orgazm olmanızı sağlayabilir. 

"PELVİK KAS SORUNLARI CİNSEL İŞLEV BOZUKLUĞUNA NEDEN OLABİLİR"

"PELVİK KAS SORUNLARI CİNSEL İŞLEV BOZUKLUĞUNA NEDEN OLABİLİR"

Translational Andrology and Urology dergisinde yayınlanan araştırmanın sonucunda şunlar açıklandı:

Pelvik taban kaslarıyla ilgili sorunlar cinsel işlev bozukluğuna, idrar kaçırma ve ağrıya neden olabilir. Ancak sonuçlarımız 5 santimlik topukluların kadınların pelvik taban kaslarını çalıştırmasına yardımcı olabileceğini gösterdi.

ARAŞTIRMACILAR UYARDI

ARAŞTIRMACILAR UYARDI

Öte yandan araştırmacılar, topukların düşmeye ve çeşitli kas-iskelet bozukluklarına neden olabileceğinden, giyerken her zaman dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ayrıldıktan sonra yapılması gerekenler