Topuklu ayakkabıya daha uzun süre dayanmanın 10 yolu

Topuklu ayakkabıyla rahat yürümek bir sanattır. Bunu kimse inkar edemez. Stilettoyu rahat giymek için topuklu ayakkabı hilelerine başvuruyoruz. Ancak bazen buna rağmen 'topuklu ayakkabıyla yürüyemiyorum' şikayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Peki topuklu ayakkabıyla nasıl rahat edilir? Bunun için pek çok topuklu ayakkabı hilesi var. Topuklu ayakkabı giymenin sırları öyle ulaşılamayacak gibi değil. Topuklu ayakkabıya daha uzun süre dayanmak için evde biraz topuklu ayakkabıyla yürüme derslerini prarik etmek yeterli. İşte topuklu ayakkabıya daha uzun süre dayanmanın 10 yolu!

05 Ağustos 2020, Çarşamba 12:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yanınıza spor ayakkabı alın

Yanınıza spor ayakkabı alın

Unutmayın Uzun sürecek geceler için arabanıza koyacağınız spor ayakkabınız, acı çekip geceyi erken bitiren kişi olmaktansa dans pistinin kraliçesi olmanıza yardımcı olabilir.

Talk pudrası kullanın

Talk pudrası kullanın

Tallk pudrasını ayağınıza ve ayakkabının içine serpmek çok yararlı olabilir. Bu, ayakkabılarda rahatsızlığa yol açan ayak terinin ve nemin önlenmesine yardımcı olacaktır. Ayak teri ve nemin en yaygın sonucu ayakların su toplamasıdır.

Bantlamak? Denemeye değer!

Bantlamak? Denemeye değer!

Duyduğunuz hatta duyduğum en ilginç yöntemlerinden biri de parmakları bantlama fikri oldu açıkçası. Bazı söylentilere göre, ayaklarınızın üçüncü ve dördüncü parmaklarını birbirine yakınlaştırdığıız takdirde, yüksek topuklu ayakkabılarınızı gün boyu rahat bir şekilde giyileceğine dair iddialar ortaya atılmış durumda. Denemeden bilemeyiz. 

Topuk başlığı

Topuk başlığı

Topuklu ayakkabılarla ilgili en büyük sorunlardan biri yürümektir. Özellikle topuklu ayakkabıları sadece özel günlerde kullanan kadınlar için bu durum çile haline gelebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için topuk başlığı kullanabilirsin. Topukların altına takılan bu başlıklar yere daha sağlam basmanı ve her tür zeminde rahatlıkla yürümeni sağlayacaktır.

Ayakkabı kalıpları

Ayakkabı kalıpları

Topuklu ayakkabılar ayakların daha az hava almasına ve terlemesine neden olur. Ayaklarda oluşan terler ayakkabının derisini yumuşatır. Bu da ayakkabının şeklini bozabilir. Ahşap ayakkabı kalıpları ile ayakkabının deforme olmasını engelleyebilirsin. Ayakkabında oluşan yıpranmalar azalır ve ayakkabının ömrü uzar.

Jel kayışlar

Jel kayışlar

Kayışlı topuklu ayakkabılar bilekleri ince göstermeleri nedeniyle sık sık tercih edilir. Fakat tek beden üretilen kayışlar her ayak bileğini uyum sağlamayabilir. Bileğini sıkan kayışlar yürüyüşünü engellerken ayak sağlığına da zarar verebilir. Bu sorun ise yapışkan jel kayışlar ile çözülebilir. Bileklerindeki ayakkabı kayışlarının düşmesini engellerken konforunu da arttıracaktır.

Küçük adımlar atın

Küçük adımlar atın

Topuklu ayakkabı giydiğinizde aynı mesafeyi normalden daha fazla adımla gitmeniz gerekiyor. Bu adımların zarafeti adına yapmanız gereken vücudunuzun üst kısmını hafifçe hareket ettirmek. Bir değnek gibi görünmek istemezsiniz herhalde...

Düz bir çizgide yürüdüğünüzü düşünün

Düz bir çizgide yürüdüğünüzü düşünün

Kalemle düzgün bir çizgi çizmek istiyorsanız kaleminize değil, bitiş noktasına bakmanız gerekiyor. Aynı şekilde topuklu ayakkabı ile yürürken ayaklarınıza bakmak yerine karşıya bakıp düz bir çizgi üzerinde yürüdüğünüzü düşünürseniz daha düzgün yürürsünüz.

Tabanlarını zımparalayın

Tabanlarını zımparalayın

Topuklu ayakkabılarınız yeniyse yürürken kayma ihtimaline karşı tabanlarını hafifçe zımparalayın. Ayakkabı tabanınıza çok bastırmadan hafifçe kayganlığını alırsanız, daha rahat ve korkusuzca yürürsünüz.


Fazla bol, dar olandan iyidir

Fazla bol, dar olandan iyidir

Konu yüksek topuklular olduğunda asla bollaşacağını düşünerek onları satın almayın! Eğer ayağınıza uygun numara yoksa ama illa o ayakkabıyı almak istiyorsanız, büyük olması küçük olmasından her zaman daha iyidir. Özellikle topuklu ayakkabı giyildiğinde ayaklar şişmeye çok meyillidir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Artık unutulması gereken 10 şıklık kuralı