Topuklu ayakkabıyla rahat yürümenin püf noktaları

Topuklu ayakkabı giymeyi seviyoruz. Ama topuklu ayakkabılar ayaklarımız acıtıyor ve uzun saatler boyunca yürümek ya da ayakta kalmak eziyete dönüşebiliyor. Peki topuklu ayakkabıyla rahat etmenin hiç yolu yok mu? İşte sizi bu çileden kurtarabilecek püf noktaları...

30 Mayıs 2019, Perşembe 15:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

En hızlı seçenek yüksek topuklu ayakkabılarınızı plastik bir torbaya koymak ve dondurucuda saklamaktır. Bununla birlikte, fazladan zamanınız varsa, ayakkabıların içine iki torba su koyun ve su buza dönene kadar dondurucuda bırakın.

 

Bu, ayakkabıların biraz genişlemesine ve giydiğiniz zaman daha rahat olmalarını sağlar. Ayrıca ayaklarınıza yumuşak gelecektir ve daha az aşındırıcı olacaktır.

Topuk kısımlarına ped ekleyin. Pedleri ayakkabılarınızın topuklarına ve baş parmak kısımlarına yerleştirebilirsiniz ve ayak ağrısını hafifletmeye gerçekten yardımcı olabilirler. İhtiyacınız olması durumunda, çantanızda bir çift ped bulundurmak kullanışlı olacaktır.

 

İki ayak parmağınızı bantlayın, birbirlerine yapışık dursunlar. Bir söylentiye göre, ayaklarınızın üçüncü ve dördüncü parmaklarını birbirlerine yakınlaştırırsanız, yüksek topuklu ayakkabılarınızı gün boyu herhangi bir sorun yaşamadan giyebilirsiniz.Bunun altında yatan olası açıklama, bu parmakları bir araya getirerek ayağınızın o bölgesindeki baskıyı azalttığı yönündedir.

Talk pudrasını ayağınıza ve ayakkabının içine serpmek çok yararlı olabilir. Bu, ayakkabılarda rahatsızlığa yol açan ayak terinin ve nemin önlenmesine yardımcı olacaktır. Ayak teri ve nemin en yaygın sonucu ayakların su toplamasıdır.


Sağlıklı ayaklara sahip olmanın önemini de unutmayın. Düzenli bir şekilde nemlendirici kullanılması cildi güçlendirir; kuru ciltte su kabarcıklarının ve nasırların daha kolay oluştuğunu unutmayın.

Yüksek topuklu ayakkabılar yeniyken, yürürken genellikle çok dikkatli olmanız gerekir. Bunun nedeni yeni ayakkabıların tabanlarının çok kaygan olmasından ötürü düşmenize ve yaralanmanıza neden olabilmesidir.

 

Bunu önlemek için birkaç seçenek mevcut. Bunlardan biri pürüzlü hale getirmek için tabanı zımparalamaktır. Başka bir alternatif tabana bir bıçak veya makas kullanarak ince kesikler atmaktır.

 

Son olarak, tabana biraz şekerli gazoz dökün ya da suyun içine limon ve şeker katarak tabana sürebilirsiniz. Bu karışım yüzeyin yapışkan olmasını sağlayacak ve kayma ve düşmelerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.


PembeNar

 

 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç bakımından sivilce maskesine: Yaş maya ile yapabileceğiniz bakım uygulamaları