'Töre' diye bebeklerini boğdular

Osmaniye'de Elif Aktürk sevgilisinden hamile kaldı. Elif'in ailesi, evlilik dışı doğan bebeğin töre gereği ortadan kaldırılmasına karar verdi

13 Eylül 2009, Pazar 11:40
A A

Osmaniye’nin Yukarıdere köyünde Elif Aktürk, sevgilisi Mustafa Aktürk’ten hamile kaldı. Olay ortaya çıkınca Elif Aktürk’ün anne-babası İsmail-Sultan Bayram, töre gereği evlilik dışı bebeğin ortadan kaldırılmasına karar verdi. Elif Aktürk hastanede sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi. Elif Aktürk taburcu olduğu gün de bebeğini hastanenin yakınındaki arsada bir çanta içinde iple boğarak öldürdü. 

VİCDANSIZLAR TUTUKLANDI 
Bebeğin cesedi, İsmail Bayram’ın evinin bahçesine gömüldü. Vahşetin ardından askere giden Mustafa Aktürk, terhis olduktan sonra Elif Aktürk ile evlendi. Töre cinayetinin üzerinden 12 yıl geçtikten sonra Elif Aktürk’ün daha önce bir bebek dünyaya getirdiği, ancak ortada olmadığı dedikodusu köyde yayıldı. Durum jandarmaya bildirildi. Bebeğin kemikleri gömüldüğü yerde bulundu. Elif-Mustafa Aktürk ile İsmail-Sultan Bayram çiftleri tutuklandı. 

İbrahim EMÜL/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.