Toroslar Belediyesi’nden şehit ailelerine anlamlı hediye

Toroslar Belediyesi’nden şehit ailelerine anlamlı hediye

Toroslar Belediyesi’nden şehit ailelerine anlamlı hediye

20 Nisan 2021, Salı 15:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de Toroslar Belediyesi’nin hayata geçirdiği proje ile şehit anneleri ve babaları, ellerinin kalıbı ile yapılan saksılara çiçek ektiler, o çiçeklere evlatlarının isimlerini verdi
Geride evlatlarını, eşlerini, annelerini, babalarını ve hayallerini bırakarak vatan uğruna toprağa düşen fidanların aileleri, Toroslar Belediyesi’nin Şehitler Haftası kapsamında düzenlediği  Cennet Kokulum Projesi'yle bir araya geldi
Toroslar Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Şehit ve Gazi Aileleri Hizmetleri Şefliği ile Toroslar Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen projenin atölye çalışması, Alsancak Mahallesi'ndeki TORTEK merkezinin bahçesinde yapıldı.
Şehit anneleri ve babalarından daha önce alınan ve Türk bayrağı motifi ile boyanan el kalıpları, etkinlik alanında görsel bir şölen oluşturdu. Programa davet edilen şehit aileleri el kalıplarının Türk Bayrağı motifi ile bezendiğini görünce duygularını gizleyemedi.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'ın eşi Meltem Yılmaz da programda şehit ailelerini yalnız bırakmadı. Tüm şehitlerin anısına okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından başlayan programa, Toroslar İlçe Emniyet Müdürü Zeki Avşar ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan programda aljinat tekniği ile alınan el kalıbının boyama çalışması da katılımcılara gösterildi.
Daha sonra Başkan Yılmaz'ın eşi Meltem Yılmaz, şehit ailelerinin masalarını tek tek gezerek el kalıplarının içerisine birlikte fesleğen çiçeği ekti ve can suyunu verdi. Yılmaz, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine ise sabır diledi.
Şehit Jandarma Üsteğmen Emrah Şahin'in annesi Gülay Şahin, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'ın şehit ailelerine gönülden bağlı olduğunu belirterek, "Başkanımız bizlere sevgiyle yaklaşıyor. Her an yanımızda ve ilgisi her zaman üstümüzde. Kendisine ve değerli ekibine teşekkür ederiz. Böyle etkinlikler bizleri çok memnun ediyor ve şehit aileleriyle bir araya gelmemize de vesile oluyor. Bu eller büyüttü şehitlerimizi. Toroslar Belediyemiz bu projeyle bunu düşünmüş ve çok güzel anlatmış. Manevi değeri çok büyük. Başkanımız bizleri onurlandırdı" dedi. Şahin; "Şehitlerimiz, o ellerin arasında. Bugün, en güzel hediyeyi aldık. Başkanımızdan Allah razı olsun" diye konuştu.
Şehit Astsubay Çavuş Mehmet Muhammet Akay’ın annesi Kezban Akay da el kalıplarının alındığı sırada şaşırdıklarını, çalışmanın tamamlandığını görünce ise duygulandıklarını dile getirerek; "Aslanım sanki yanımızda. Başkanımıza böyle bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür ederiz" diye konuştu.
TORTEK Heykel Seramik Hocası Fatma Yılmaz Botella Lucas da projede kullandıkları aljinat tekniği ile ilgili bilgiler vererek; "Şehitler Haftası için özel hazırladığımız proje kapsamında şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek anne ve babalarımızın aljinat tekniği ile 3 boyutlu el kalıplarını aldık. Kuruduktan sonra Türk bayrağı motifi ile boyadık. Şehit ailelerimizle bir araya geldiğimiz etkinlikte de birlikte el kalıplarına çiçek ekimini gerçekleştirdik ve bu çalışmayı şehitlerimizin isimleriyle ölümsüzleştirdik" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toroslar Belediyesi, şehitler için mevlit okuttu