Toroslar'da yeşil dokuya sahip çıkılıyor

Toroslar'da yeşil dokuya sahip çıkılıyor

Toroslar'da yeşil dokuya sahip çıkılıyor

14 Ekim 2021, Perşembe 18:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Toroslar Belediyesi, ilçenin dört bir yanına diktiği çiçek ve bitkileri, kendi serasında yetiştiriyor.
Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde özenle üretilen çalı mine, beyaz gül, bodur cennet bambuları, japon gülleri, kaktüs ve sukkulent bitkileri, park ve yeşil alanları süslüyor. Park ve yeşil alanlarda bakım, onarım, çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye, vatandaşlara temiz ve nezih alanlar sunuyor.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, şehrin yeşil dokusuna önem verdiklerini ve üreten bir belediye olduklarını söyledi. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla çalıştıklarını belirten Başkan Yılmaz, "Kentimizin iklimine uygun olarak belediyemiz serasında ürettiğimiz çiçek ve bitkileri, yeşil alanlarımızda, parklarımızda, ilçemizdeki kurumların bahçelerinde toprakla buluşturuyoruz. Hem kentimizi güzelleştiriyor hem de üreterek büyük tasarruf sağlıyoruz. Hemşehrilerimizden de isteğimiz bu yeşil alanlarımızı korumaları ve sahip çıkmalarıdır. Bu güzellikler hepimizin" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toroslar Belediyesi’nden kivi festivali