Tost makinesi nasıl temizlenir?

Günlük hayatta birçok kişi hızlı atıştırmalıklar yapmak için tost makinesini aktif olarak kullanıyor. Aktif kullanılan tost makinelerine temizlemek ise oldukça zahmetli olabiliyor. Peki, tost makinesi nasıl temizlenir? Pratik tost makinesi temizleme yöntemleri nelerdir? Tost makinesi temizliğinden sıkılanlar için detaylar haberimizde.

24 Eylül 2020, Perşembe 11:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çıtır çıtır bol kaşarlı bir tosta kim hayır diyebilir ki! Günlük hayatta hızlı ve lezzetli atıştırmalıklar hazırlamak için tost makinesini oldukça aktif kullanıyoruz. Her kullanımdan sonra tost makinesini temizlemek biraz zahmetli olabiliyor. Peki, tost makinesi nasıl temizlenir? Pratik tost makinesi temizleme yöntemleri nelerdir? Tost makinesi temizliğinden sıkılanlar için detaylar haberimizde.


Tost makinesi nasıl temizlenir?

Tost makinesi nasıl temizlenir?

Tost makinesini en kolay şekilde temizlemek için makineyi iyice ısıtın. Isındıktan sonra fişini çekin. 4 kat kağıt havluyu hafif bir şekilde ıslatın. Nemli havlu kağıdı tost makinesinin içine serin.

Tost yapar gibi makinenin kapağını kapatın. Birkaç dakika bu şekilde bekletin. Havlu kağıttaki nem makinedeki yağı sıcakla beraber hızlı bir şekilde alacak. Makinenin kapağını açın. ıslak havlu kağıtla kapakları silin. Sonrasında da kuru kağıt havlu ile kurulayın. Tost makinesini temizlemek bu kadar kolay. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Haşlanmış yumurtanın suyunu ziyan etmeyin