Tosyalı'dan girişimci kadınlara destek

Tosyalı'dan girişimci kadınlara destek

Tosyalı'dan girişimci kadınlara destek

25 Kasım 2019, Pazartesi 10:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)-Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Mikro Kredi Bölge Müdürü Gürcan Çalar ve Mikro Kredi almaya hak kazanan girişimci kadınlar İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı'yı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,"Mikro Kredi Desteği almaya hak kazanan girişimci bayanları tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum "dedi.

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Mikro Kredi Bölge Müdürü Gürcan Çalar, "Mikro finans girişimci ve küçük işletmeler için sağlanan finansal hizmettir. Bu hizmete ihtiyaç duyanlara fırsat tanımak ve onların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için mikro finans güçlendirici bir deneyimdir. Bu imkan sayesinde hanımlar, gerek evlerinde gerekse iş yeri açmak sureti ile kendi ekonomilerine buna bağlı olarak bölge ekonomisine de katkı sağlıyorlar" dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ,"Mikrokredi kullanan kadınların her zaman yanındayım ve destekliyorum. İskenderun Belediyesi olarak özellikle kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, hem aile hemde bölge ekonomisine katkı sağlamaları çok önemli. Bizlerde belediye olarak kadınlar yönelik mesleki ve el becerilerini arttırabilecek kurslar açıyoruz. Bugün de girişimci bayanlarımızın ekonomik hayata, aile ekonomilerine katkı koymak adına yaptığı girişimler var. Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Fatih Tosyalı, mikro kredi almaya hak kazanan girişimci kadınlara mikro kredilerini dağıttı.
Mikro Kredi Bölge Müdürü Gürcan Çalar ve Mikro Kredi almaya hak kazanan girişimci kadınlar ise desteklerinden dolayı Başkan Fatih Tosyalı'ya teşekkür ettiler.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hatay'da otomobil takla attı: 3 yaralı