Toyota'dan 500 liraya balon ödemeli otomobil

Toyota'dan 500 liraya balon ödemeli otomobil

ToyotaFinans ismiyle kendi kredi sistemini hayata geçiren Toyota Pazarlama, balon ödemeyle ayda 500 liradan başlayan taksitlerle otomobil satıp 32 bin adetlik satışla rekor kıracak

03 Temmuz 2010, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ford Otosan başlattı

Faizlerin düşmesini fırsat bilen otomotivci, bir bir balon ödemeyi devreye alıyor. Sistem müşterilerin düşük peşinat ve daha az aylık taksitler ödemesini sağlıyor.

Müşteri son taksitte büyük ödeme yapıp aracın sahibi oluyor. Türkiye’de önce birkaç lüks otomobil markasıyla başlayan balon ödeme sistemi geçtiğimiz hafta Ford Otosan tarafından Kuga modelinde devreye alınmıştı.

İşlem süresi 30 dakika

Dün ToyotaFinans’ı tanıtan Toyota, sistemi ilk kez binek otolarda uygulamaya başladı. Akbank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Cetelem ve Hedef Filo işbirliğiyle kurulan ToyotaFinans ile kredi işlemleri 30 dakikada bitecek. Müşteriler isterse dönemsel esnek ödeme veya kişiye özel aylık ödeme seçeneklerinden faydalanacak. Yeni sisteme başvuran müşteriler otomobilin yüzde 100’ü için bile kredi kullanabilecek.

6 bin liralık indirim

Müşteri örneğin Yaris için 5 bin lira peşinat vererek 47 ay boyunca 500 lira ödeyecek. 48’inci ay müşteri son olarak 2 bin 535 lira verip borcunu bitirecek. Benzer uygulama Auris, Corolla, Verso ve Avensis’te de geçerli olacak.

Temmuz ayı boyunca Toyota’ya gelenler 6 bin lira indirimlerle satılan Toyota modellerini aylık yüzde 0.79 faiz oranı ve dosya masrafı olmadan satın alabilecek.

100 lira farkla dizel

Toyota yüzde 0.89 faizle otomobil satıp 500 lira dosya masrafı alıyordu. Bu avantajlarla müşteriler aylık 50 TL fark ile otomatik vites, 100 TL fark ile dizel versiyon, aylık 50-100 TL fark ile bir üst versiyon tercih edebilecek. ‘ToyotaFinans ile birlikte Türkiye geneline yayılan Toyota plazalar müşterilerine satın alma opsiyonunun yanı sıra araç kiralama hizmeti de sunmaya başladı. 

Bu yıl 20 yılın rekorunu kıracak

ToyotaFinans’ın tanıtım toplantısında konuşan Toyota Pazarlama Başkanı Ali Haydar Bozkurt, “Bu yıl hedefimiz geçmiş 20 yıl içerisinde hiçbir gerçekleştirilmemiş olan 32 bin adetlik satış rakamına ulaşmak” dedi. Bozkurt, 2014’te yüzde 10 pazar hedefine ulaşmak için farklı projeler yaptıklarını hatırlatarak “Bunlardan biri bütün işlemlerin tek noktada yapıldığı ToyotaFinans” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika… Merkez Bankası Başkanı’ndan 128 milyar dolar açıklaması