Trabzon'da 19 Mayıs kutlaması

Trabzon'da 19 Mayıs kutlaması

Trabzon'da 19 Mayıs kutlaması

19 Mayıs 2021, Çarşamba 13:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Selay SAYKAL/TRABZON(DHA) - TRABZON'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı. 

Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan, Baro Başkanı Sibel Suiçmez, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan,  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Zeki Çolak, CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Türk Eğitim-Sen Trabzon 1 Nolu Şube Başkanı Coşkun Dilber ile antrenörler ve sporcular katıldı. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bando ekibinin marşları başlayan törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ile İstiklal Marşı okunmasının ardından konuşma yapan Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, "Türk gençliği, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da atasının emanetine cumhuriyete sahip çıkacak, onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir" dedi.

Törene katılan sporcular, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ile günün anlam ve önemine dair şiirler okudu. Valilik önünde Türk bayrağı açılarak, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi. 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trabzon Barosu Başkanı Suiçmez, yeniden aday