Trabzon’da 5 bin kişilik aşure dağıtıldı

Trabzon’da Muharrem Ayı kapsamında 5 bin kişilik aşure dağıtıldı.

09 Eylül 2019, Pazartesi 19:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Büyükşehir Belediyesi'nce 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda düzenlenen Aşure Günü etkinliğinde mehteran ekibi konser verdi. 

VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Yerli ve yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Muharrem Ayı’nın ve Aşure Günü’nün önemine değindi.

'TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLAR GETİRSİN'

'TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLAR GETİRSİN'

Zorluoğlu, Muharrem Ayı’nın İslam tarihinde bazı acıların yaşandığı günleri de hatırlattığını ifade ederek, "O günler için hepimiz derinden üzüntü duyuyoruz. Ancak biz Muharrem Ayı’nı ve Aşure Günü’nü ayrılıkların değil birlikteliklerin, düşmanlıkların değil, kardeşliğin hakim olduğu bir gün olarak görüyoruz ve öyle değerlendiriyoruz. Muharrem Ayı ve Aşure Günü tüm İslam alemine hayırlar getirsin." dedi. 

Aşure Günü’nün birlik, beraberlik ve kardeşliğin hakim olduğu ayrılıkların düşmanlıkların savaşlar ile zulümlerin sona erdiği bir gün olarak idrak edildiğini dile getiren Zorluoğlu, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

5 BİN KİŞİLİK AŞURE DAĞITILDI

5 BİN KİŞİLİK AŞURE DAĞITILDI

Daha sonra etkinlik kapsamında hazırlanan 5 bin kişilik aşure, Zorluoğlu ve AK Parti İl Başkanı Haydar Revi tarafından vatandaşlara dağıtıldı. 

TRABZON (AA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Antalya'nın meşhur böreği 'Fıtır' Guinness yolunda