Trabzon'dan kötü haber!

Çığ altında kalan işçilerden Muhammet Işıklı ve Can Özyürek'in cesedine ulaşıldı

12 Ocak 2015, Pazartesi 17:04
A A
Trabzon'dan kötü haber!

Trabzon'da HES tüneli girişinde çığ altında kalan 4 işçiden 2'sinin cesedine ulaşıldı.

Çaykara ilçesindeki hidroelektrik santrali (HES) şantiyesinde çığ altında kalan 4 kişiden 2’sinin cesedine ulaşıldı.

Çığ altında kalan işçilerden Can Özyürek'in annesi Semiha Özyürek, çalışmaları böyle izledi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 Ocak Cumartesi günü meydana gelen çığın altında kalan işçilerin bulunması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü söyledi. Bugün yapılan arama faaliyetleri sonucunda 2 kişinin cesedine ulaşıldığını ifade eden Öz, bu kişilerin kimliklerinin henüz tespit edilmediğini kaydetti. Vali Öz, diğer 2 kişinin bulunması için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Çığ altında kalan işçilerden Erhan Aslan kısa bir süre önce Dilek Şahin ile nişanlanmıştı

CAN ÖZYÜREK’İN CESEDİ DE ÇIKARTILDI

Çaykara’da Balkodu- 2 Hidroelektrik Santralı (HES) inşaatı şantiyesinde çığ altında kalan işçilerden Sivas nüfusuna kayıtlı Can Özyürek’in cesedi de çıkartıldı. Özyürek İzmir’de yaşıyordu. Çığda halen kayıplar Lokman Çelik ve Erhan Aslan’a ulaşılamadı.

CESETLER MORGDA

Çığ altında çıkartılan Muhammet Işıklı ve Can Özyürek’in cesetleri Çaykara Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Cesetlerin ambulanstan çıkarılarak hastane morguna götürülüşü sırasında kordon oluşturan asker ve polisler gazetecilerin görüntü almasına izin vermedi. Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül’den talimat aldıkları öğrenilen güvenlik kuvvetleri ile basın mensupları arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.
Hastane önünde bekleyen Can Özyürek’in annesi Semiha Özyürek ve yakınları ile morga girmelerine izin vermeyen Kaymakam Gül arasında da tartışma çıktı. Kaymakam Mustafa Gül ve savcı, tartışma sonrasında ailenin morga girmesine izin verdi.

Bu arada bölgede çığ altında kalan Lokman Çelik ve Erhan Aslan’ı arama çalışmalarına gece ara verildiği ve yarın devam edileceği bielirtildi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...