Trabzonspor-Chelsea ortaklığı

Trabzonspor, İngiliz devi Chelsea ile altyapı konusunda dev bir ortaklığa imza atmaya hazırlanıyor. Haftalardır Londra’da bulunan yönetici Çağlar Mesut Bozoğlu, Ada ekibiyle prensipte anlaştıklarını açıkladı. Anlaşmanın resmiyete dökülmesi durumunda Trabzonspor’un altyapısındaki yetenekler ve hocalar İngiltere’de futbol eğitimi alacak. İkili ilişkilerin ilerlemesi durumunda ise kulüpler arasında oyuncu transferi de gündemde

02 Kasım 2018, Cuma 08:59 Son Güncelleme:
A A
Trabzonspor-Chelsea ortaklığı

Avrupa futbolunun devleri arasında yer alan Chelsea ile Trabzonspor arasında dev iş birliği...

Uzun yıllardır altyapıya verdiği önem ile dikkat çeken Bordo-Mavililer, İngiliz ekibiyle bu konuda büyük bir ortaklığa gitmeye hazırlanıyor. Dev projenin başındaki yönetici Çağlar Mesut Bozoğlu haftalardır Maviler ile görüşmelerini sürdürmek için Londra’da bulunuyor. FANATİK’e konuşan Bozoğlu, Chelsea ile prensipte anlaştıklarını ancak işin resmiyete dökülmesinin yaklaşık 1 ayı bulacağını dile getirdi. Peki bu anlaşmanın detaylarında neler var?

ALTINORDU MODELİNİN ÜSTÜNDE

Fırtına, Avrupa’da imrenilen altyapı tesislerinin başında gelen Altınordu modelinin daha üstünde bir projeye imza atmak istiyor. Bu doğrultuda yapılan anlaşmada Trabzonspor’un altyapısındaki isimler İngiltere’de futbol eğitimi alacak, Chelsea’li genç yetenekler ise Trabzon’da eğitim kampı yapacak. Eğer anlaşma resmiyete dökülürse Karadeniz ekibinin altyapı hocaları da İngiltere’de eğitim görecek. İkili ilişkilerin ilerlemesi durumunda ise kulüpler arasında oyuncu transferi de söz konusu.

Serhat Demirtaş/Fanatik

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Manchester United, Carlos Tevez'i kadrosuna tekrar katmak istiyor