Trabzonspor Slovakya’da

Trabzonspor, 14 günlük 1. etap yurt dışı kampı için Slovakya’ya geldi. Trabzonspor’un Samorin kampı kadrosunda 21 futbolcu bulunuyor.

03 Temmuz 2016, Pazar 11:03
A A
Trabzonspor Slovakya’da
Yeni sezon hazırlıklarının ilk bölümünü Trabzon’da tamamlayan Trabzonspor, yurt dışı 1. etap kamp çalışmaları için Slovakya’ya geldi.

THY’nin tarifeli uçağıyla Trabzon’dan hareket eden kafile, yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Avusturya’nın başkenti Viyana’ya ulaştı.

Havalimanında bir grup taraftar tarafından karşılanan bordo-mavililer, daha sonra otobüsle Slovakya’da kamp yapacağı Samorin kasabasına geçti.

Trabzonspor, Samorin’de 16 Temmuz Cumartesi gününe kadar 14 günlük kamp gerçekleştirdikten sonra Trabzon’a dönecek.

21 futbolcu var

Trabzonspor’un Samorin kampı kadrosunda 21 futbolcu bulunuyor.

Karadeniz ekibinin planlanan kadrosunda milli takım kampından döndükten sonra izin verilen Onur Recep Kıvrak haricinde şu futbolcular yer aldı:

Mustafa Yumlu, Mustafa Akbaş, Zeki Yavru, Gökhan Alsan, Esteban Alvarado, Okay Yokuşlu, Güray Vural, Abdülkadir Ömür, Yusuf Yazıcı, Aytaç Kara, Yusuf Erdoğan, Hasan Batuhan Artarslan, Uğurcan Çakır, Mehmet Ekici, Muhammet Demir, Muhammet Beşir, Uğur Demirok, Serge Akakpo, Semih Karadeniz, Furkan Taş ve Ramazan Övüç.

İki yabancı futbolcu

Trabzonspor’un 21 kişilik kadrosuna sadece 2 yabancı futbolcu alındı. Karadeniz ekibinde, kaleci Esteban Alvarado ile geçen sezon pilot takım 1461’dan alınan Togolu stoper Serge Akakpo, ilk kamp kadrosunda bulunan iki yabancı futbolcu oldu.

Altyapı ve pilot takımdan 14 isim

UEFA ile yaptığı anlaşma gereği bütçe disiplinine uymak zorunda kalan ve henüz resmi olarak bir transfer gerçekleştiremeyen Karadeniz ekibinin ilk kampında, Trabzonspor altyapısından ve pilot takımı 1461 Trabzon’dan gelen isimler ağırlıkta oldu.

Bordo-mavili takımın kadrosunda Mustafa Yumlu, Yusuf Erdoğan, Serge Akakpo, Uğurcan Çakır, Furkan Taş, Mustafa Akbaş, Hasan Batuhan Artarslan, Ramazan Övüç, Abdülkadir Ömür, Semih Karadeniz, Yusuf Yazıcı, Muhammet Beşir, Zeki Yavru ve Gökhan Alsan olmak üzere 14 futbolcu yer aldı.

Kadroda olmayanlar

Trabzonspor’un 21 kişilik kamp kadrosuna teknik direktör Ersun Yanal, önemli isimleri almadı.

Karadeniz ekibinde bu sezon kadroda düşünülmeyen Cardozo, Cavanda, Douglas, N’Doye, Yatabare, Sefa Yılmaz, Musa Nizam, Özer Hurmacı, Erkan Zengin, İshak Doğan gibi futbolcular kamp kadrosuna dahil edilmedi.

Bu futbolcuların başka bir kulüp bulamamaları halinde dahi yeni sezonda kadroda yer alamayacakları öğrenildi.

Mustafa Yumlu sakat geldi

Trabzonspor’un kamp kadrosunda yer alan stoper oyuncusu Mustafa Yumlu, Slovakya’ya sakat geldi.

Dünkü antrenmanda Zeki Yavru ile çarpışarak sağ dizine darbe alan bordo-mavili futbolcunun, bir süre saha çalışmalarında yer alamayacağı kaydedildi.

Trabzonspor bu akşam yapacağı antrenmanla Slovakya’da ilk çalışmasını gerçekleştirecek.
Sıradaki haber yükleniyor...