Traktörle bilerek kardeş katline 20 yıl hapis

Kardeşine traktörle bilerek çarparak öldürdüğü öne sürülen kişiye mahkeme 20 yıl hapis cezası verdi

16 Ekim 2014, Perşembe 13:58
A A
Traktörle bilerek kardeş katline 20 yıl hapis

Eskişehir’de, kullandığı traktörü aralarında husumet bulunan kardeşinin içinde bulunduğu otomobile kasıtlı olarak çarpıp ölümüne neden olduğu öne sürülen sanığa 20 yıl hapis cezası verildi. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında, tutuksuz sanık Ceylan Sünter, maktul Cem Sünter’in eşi Sayime Sünter ile taraf avukatları katıldı. Sanık Sünter savunmasında, olayın ardından kendi aracının hiç incelenmediğini savunarak olayın kaza olduğunu öne sürdü.

DAHA ÖNCE DE BİR KAÇ KEZ ÇARPMIŞ

Duruşmada mütalaa veren savcı, sanık Ceylan Sünter’in traktörünü, kasıtlı olarak kardeşinin kullandığı otomobile birkaç kez çarptığı ve ölümüne neden olduğu gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. Savcı ayrıca olayın tahrik altında işlendiği kanaatiyle cezadan indirim talep etti. Mütalaaya karşı beyanda bulunan sanık avukatı İbrahim Ulvi Töre ise müvekkilinin kullandığı traktörün çarpışmadan sonra aksının kırıldığını ve söz konusu otomobile 2-3 kez çarpmasının mümkün olmadığını savundu. Otomobilin şarampole devrildikten sonra yanmaya başladığını belirten Töre, olayın sıradan bir trafik kazası olduğunu iddia etti. Maktul Cem Sünter’in eşi Sayime Sünter ise sanığın olayı kasten gerçekleştirdiğini öne sürerek, cezalandırılmasını talep etti. Kararını açıklayan mahkeme, sanık Ceylan Sünter’e 20 yıl hapis cezası verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ 

Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır köyünde 2007 yılında meydana gelen olayda, ortak saman ticareti yapan Cem ve Ceylan Sünter kardeşler arasında ticarete dayalı husumet oluşmuştu. Söz konusu husumet nedeniyle Ceylan Sünter’in kullandığı traktör, karşı yönden gelen Cem Sünter idaresindeki otomobile çarpmış. Kaza sonucu şarampole devrilen otomobildeki Cem Sünter, olaydan 1 ay sonra hayatını kaybetmişti. Olayın ardından Ceylan Sünter’in ailesi Ceylan Sünter’in olayı kasıtlı olarak gerçekleştirdiği iddiasıyla dava açmıştı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...