Trakya Üniversitesinde uluslararası baskı yarışması sonuçlandı

Trakya Üniversitesinde  uluslararası baskı yarışması sonuçlandı

Trakya Üniversitesinde uluslararası baskı yarışması sonuçlandı

10 Kasım 2021, Çarşamba 15:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- TRAKYA Üniversitesi (T.Ü.) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Uluslararası Baskı Resim Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

Türkiye’nin ve dünyanın pek çok kentinden ilgi gören ve geniş çaplı katılımla gerçekleşen  yarışmada  6 eser ödüle layık görülürken, 41 eser de sergilenmeye hak kazandı. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, yarışma kapsamında sanatçılara konuyu serbest bıraktı. Her sanatçının daha önce hiç sergilenmemiş ve herhangi bir yarışmada ödül almamış bir eseriyle katılabildiği yarışmada, çeşitli tekniklerde yapılmış 140 adet eser arasından değerlendirilme yapıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün, Prof. Dr. Deniz Bayav, Prof. Valeri Chakalov, Doç. Dr. Deniz Gökduman ve Öğr. Gör. Begona Rodriguez Redua’dan oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirmenin sonucunda toplam 6 eser ödüle layık görüldü.

Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülünün dışında Mansiyon, Esbaskı ve Jüri Özel Ödülleri’nin de sahiplerini bulduğu “3. Uluslararası Baskıresim Yarışması”nın birincilik ödülünün sahibi “Horos’un Gözü” adlı eseriyle Esin Selimoğlu oldu. Ödül töreni ve sergi tarihinin daha sonra açıklanacağı yarışmada 41 eser, sergilenmeye hak kazandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Edirne'de Yunus Emre ve Nizami Gencevi, 'Türk Dünyası Şaheserleri' konseri ile anılacak