'Tren ezsin diye raylara bağlanan kadın' afişinde şiddete teşvik unsuru bulunmadı

Fransa'da bir kadının eski kocası tarafından TGV raylarına bağlanarak öldürülmesi hafızalarda tazeyken, bir kente 'tren yaklaşırken raylara bağlanmış halde feryat eden kadın' afişleri asıldı. Hızlı trenin bölgeye gelmesi amacıyla asılan afişte 'TGV olsaydı, daha az acı çekerdi' yazıyordu. Tepki toplayan afişi, mahkeme 'yasal' buldu

23 Kasım 2018, Cuma 18:28 Son Güncelleme:
A A
'Tren ezsin diye raylara bağlanan kadın' afişinde şiddete teşvik unsuru bulunmadı

Fransa'nın güneyinde Beziers Belediyesi'nin hızlı tren servisi TGV'yi bölgeye çağıran afişinin yarattığı tartışma dinmiyor.

"TGV OLSAYDI DAHA AZ ACI ÇEKERDİ"

Aşırı sağcı Belediye Başkanı Robert Menard'la da meşhur kentte, geçen aralıkta, kara tren yaklaşırken raylara bağlanmış halde feryat eden bir kadını gösteren posterler boy gösterdi. 

Posterde 'TGV olsaydı, daha az acı çekerdi' yazıyordu.

MAHKEME YASAL BULDU

Oysa bundan 6 ay önce bir kadının eski kocası tarafından TGV raylarına bağlanarak öldürülmesi hafızalarda tazeydi. Büyük tepki çeken poster davalık oldu. Ama mahkeme, 'yasal' olduğuna hükmetti.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.