TRT'den Türenç'e: İsimleri açıkla

TRT Genel Müdürlüğü, gazeteci Tufan Türenç'in "İktidara yakın kişiler TRT'de program yapıyor" iddiasına "İsim isim açıklamak zorunda" yanıtını verdi

25 Ekim 2010, Pazartesi 14:49
A A
TRT'den Türenç'e: İsimleri açıkla

Hürriyet Gazetesi’nde bugün yayınlanan Tufan Türenç imzalı "TRT de ’yandaş medya’ya katıldı" başlıklı haberin "yalan ve iftiralarını ispatlamak" için açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Tufan Türenç, bu sorulara yanıt veremezse kendisini kamuoyu önünde ’güvenilmez, yalan yazan’ biri ilan ediyoruz. Tufan Türenç yazısının yalan, iftira olmadığını kendisinin de güvenilir bir yazar olduğunu iddia ediyorsa önce şunlara cevap vermelidir:

TRT bütçesi hakkında yazdıkları yanlıştır. TRT’nin bütçesini yazarken ’Nasıl oluyor da TRT yönetimi 5 kanaldan 13 kanala çıkıp aynı bütçe içerisinde para arttırmayı başarıyor?’ sorusunu cevaplamalıdır.

Malum, daha birkaç yıl önce TRT, çalışanlarının maaşlarını ödeyemiyordu. Bugünse 9 yeni televizyon 5 yeni radyo 3 dergi kurmasına rağmen gelir fazlası veriyor! Tufan Türenç iktidara yakın kişilerin TRT’de program yaptığını iddia ediyor. İsim isim bu kişileri açıklamak zorunda.

TRT yönetimi olarak 13 TRT kanalında kimlerin hangi ücretle program yaptığını herkese açıklayabiliriz. Kimler iktidara yakın? Tufan Türenç ile aynı gurupta çalışanlar mı?

TRT’de Tufan Türenç ile aynı grupta çalışıp program yapan onlarca profesyonel gazeteci var. Tufan Türenç, yandaş arıyorsa yakın arkadaşlarıyla tanışsın ve TRT’nin kaç lira ücret ödediğini bizzat onlara sorsun. Böylece iftiralarıyla okuyucusunu yanıltmaz!

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in tek bir akrabası TRT’de çalışmamaktadır! Eğer bunun aksini iddia eden biri varsa (Tufan Türenç dahil) hemen iddiasını ispatlasın.

Düzmece isimlerle, hemşehrilik bağlantılarıyla ’akraba yalanını’ atanlar bunu ispatlamak zorundadır. 8 bin TRT çalışanı içinde tek bir İbrahim Şahin akrabası yoktur. Ancak Tufan Türenç isimli yazar kendi eşini hangi kurumlara, hangi partilere refere ettiğini çok iyi biliyor."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.