'Trump'a iftira atmamı istediler'

Rus Kainat Güzeli Oksana Fedorova, ABD'deki seçim kampanyaları sırasında uluslararası basının kendisiyle iletişime geçip o dönemde Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olan Donald Trump'ın itibarına zarar verecek iftiralarda bulunmasını istediklerini söyledi

10 Kasım 2016, Perşembe 16:58
A A

2002'de Kainat Güzeli seçilen Rus Oksana Fedorova, ABD seçim kampanyaları sırasında batı basınının kendisini başkan seçilen Donald Trump'a zarar verecek iftiralarda bulunmasını istediklerini itiraf etti.

Sputnik'e konuşan Fedorova, Trump hakkında, "Seçim kampanyaları sırasında onu lekeleyecek bir vukuatını bulmak için çeşitli uluslararası basın kuruluşları pek çok kez benimle iletişime geçti. Bu durum rahatsız edici bir hâl de almıştı" dedi.

Fedorova sözlerine şöyle devam etti: "Onunla çalıştığım dönemde üzerimde sadece olumlu şeyler hatırlıyorum. Trump'ı açık fikirli, jestler yapan ve harika bir ailesi olan bir erkek olarak tanıdım."

Federova o dönem yarışmanın organizasyon hakkına sahip olan Trump'ın kendisiyle yakından ilgilendiğini söyledi.

Güzel manken, "Trump'ın yardımcısı da bir Rus'tu. 35 yıldır birlikte çalıştıklarını biliyorum ki bu da Trump'a dair çok şey söylüyor" açıklamasını yaptı.

1996 yılından itibaren Miss Universe organizasyon hakkına sahip olan Trump, Eylül ayında hisselerini satmıştı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.