Trump, Brunson ile görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini yineledi

Türkiye'de serbest kaldıktan sonra ülkesine dönen ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson, Beyaz Saray'da Trump'la görüştü. Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Brunson'ın serbest kalmasından ötürü teşekkürlerini yineledi ve "Türkiye ile sıkıntılı ilişkilerimiz vardı, eskiye döneceğiz." dedi

Son Güncelleme:
A A
Trump, Brunson ile görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini yineledi

İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilip, ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson, serbest bırakıldıktan sonra ülkesine döndü. Brunson'u ABD'ye getiren askeri uçak Marryland eyaletindeki Andrews Hava Üssü'ne indi. 

''TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYORUM''

Brunson'ı havalimanında yetkililer karşıladı. Brunson daha sonra Başkan Trump ile görüşmek üzere Beyaz Saray'a geçti.

Buradaki görüşmede Başkan Trump, rahip Brunson’a, "Sormam gerek, Türkiye’ye bir daha gitmek ister misiniz?" diye sordu. Brunson, bu soruya "Türkiye’yi çok seviyorum, Türk halkını çok seviyorum" karşılığını verdi. Trump da "Türkler harika insanlar" dedi.

TEKRAR TEŞEKKÜR ETTİ

ABD Başkanı Donald Trump, Rahip Brunson ile birlikte Oval Ofis’te görüştü. Başkan Trump, Brunson’ın serbest kalmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tekrar teşekkür etti.

ABD Başkanı Trump, "Türkiye ile sıkıntılı ilişkilerimiz vardı, eskiye döneceğiz." dedi.

''GERÇEKTEN HARİKA BİR ANDI''

Brunson ise Trump ile görüşmesinde 'Öncelikle çocuklarımızla vakit geçirmek istiyorum ve dua etmek istiyorum. Önümüzdeki günlerde röportaj verme durumu da olabilir. Ama tabii ki yönetime, Hükümetimize, devletimize teşekkür etmek istiyorum. Bu ülkeyi çok seviyoruz. Dün akşam Almanya'ya gittim ve orada bana bir Amerikan bayrağı verdiler, gözlerime inanamadım. Gerçekten harika bir andı. Bu ülke için her zaman dua edeceğim' açıklamasında bulundu.

KAYIP GAZETECİ CEMAL KAŞIKÇI OLAYI

Trump, Cemal Kaşıkçı için 'Şu anda hiç kimse ne olduğunu bilmiyor. Türkiye'de çok ciddi şekilde soruşturuyor. 110 milyar dolarlık bir sipariş var ve öyle bir şeyi iptal etmek aptalca olur diye düşünüyorum. Bunun dışında bazı şeyler yapılacak. Kendilerini de nişanlısını da oval ofise davet ettik. Ancak şu anda tabii ki çözmek için ne olduğunu öğrenmek için çalışıyoruz. Onu canlı bulmayı umuyoruz. Herkes ses kaydından bahsediyor, bunu duymak istiyoruz. Şu anda herhangi bir şey görmedim. Kral Selman'ı da arayacağım. Bu akşam ya da yarın kendisini ararım.' dedi.

TWEET ATARAK TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, Brunson'un tahliye edilmesiyle ilgili bugün attığı tweette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etmişti.

Bu haberi de okudularTrump'tan Brunson açıklaması: Erdoğan'a teşekkür ediyorum

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ayı deyip geçmeyin! Tükürüğü şifa dağıtıyor...