Trump gaflarına bir yenisini ekledi

Trump gaflarına bir yenisini ekledi

ABD başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana sürekli çam deviren Donald Trump, kasırganın vurduğu Kuzey Karolina'yı ziyaretinde gaflarına yenilerini ekledi

21 Eylül 2018, Cuma 06:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD Başkanı Donald Trump, Florence kasırgasının vurması sonucu 35 kişinin hayatını kaybettiği, binlerce evin su altında kaldığı, yüz milyonlarca dolarlık hasarın oluştuğu Kuzey Karolina’ya düzenlediği ziyaret sırasında gaf üstüne gaf yaptı.

'GÜZEL GÜNÜN KEYFİNİ ÇIKARIN'

Afet bölgesindeki yardım faaliyetlerine katılan Trump’ın, kasırga mağdurlarına yiyecek dağıtırken sürekli “Güzel günün keyfini çıkarın”, “Keyifli bir gün geçirin” gibi temennilerde bulunması ülkede hem alay konusu oldu hem de kızgınlık yarattı.

'NE GÜZEL İŞTE YATIN OLMUŞ'

Kasırgada hasar gören evlerin arasında gezen Donald Trump ile bir afetzede arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Bir evin arka bahçesinde, kasırganın sürekleyip bıraktığı lüks yatı gören Trump, ev sahibine “Bu yat senin mi?” diye sordu.

Evi harabe haline gelen adamdan “Hayır” yanıtını alınca da şu espriyi yaptı: “Ne güzel işte, durduk yere lüks yatın oldu.”

KRİZ MAKİNESİ

Donald Trump geçen yıl, silahlı saldırıda yaralanıp aylarca hastanede kalan bir kongre üyesini görünce “Zayıflamak için ilginç yol seçmişsin” demişti.

Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya da “Siz Beyaz Saray’ı yakmıştınız” suçlaması yöneltip, diplomatik kriz çıkarmıştı.

Oysaki Beyaz Saray iç savaş sırasında İngilizler tarafından yakıldığında Kanada kurulmamıştı.

Trump, ABD’ye bağlı olan Virgin Adaları’nı ziyaretinde de oranın başkanının kendisi olduğunu unutup valiye ‘başkan’ diye hitap etmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'den Yunanistan'a nota!