Trump'ın Kudüs kararına bir tepki de Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Çerçioğlu'ndan geldi

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kudüs'ün "İsrail'in başkenti" olarak tanınmasına tepki göstermek amacıyla Aydın Atatürk Kent Meydanı’na “Bugün Kudüs için birlik zamanıdır” ve “Kudüs barışın ve hoşgörünün başkentidir” yazılı pankart astı. Ayrıca Atatürk Kent Meydanı’nda bulunan led ekranda da aynı cümlelerle bu karar protesto edildi. 

08 Aralık 2017, Cuma 15:16
A A
Trump'ın Kudüs kararına bir tepki de Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Çerçioğlu'ndan geldi
ABD Başkanı Donal Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından dünyanın her yerinden tepki sesleri yükselmeye devam ediyor. Trump'ın skandal kararına bir tepki Aydın'dan geldi. Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kudüs'ün "İsrail'in başkenti" olarak tanınmasına tepki göstermek amacıyla Aydın Atatürk Kent Meydanı’na “Bugün Kudüs için birlik zamanıdır” ve “Kudüs barışın ve hoşgörünün başkentidir” yazılı pankart astı. Ayrıca Atatürk Kent Meydanı’nda bulunan led ekranda da aynı cümlelerle bu karar protesto edildi. 


BAŞKAN ÇERÇİOĞLU: ORTADOĞU'YA ATOM BOMBASI ATILDI


Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınması kararı kabul edilemez” olduğunu belirterek “Bu gelişme Ortadoğu'daki ateş çemberinin içerisine atom bombası atılmasından farksızdır. Ortadoğu'da barışı isteyen, barışı bekleyen herkes bu kararla birlikte umutsuzluğa düşmüştür Kudüs inançların ve hoşgörünün merkezidir. Bugün Kudüs için birlik zamanıdır” dedi. 
 
Sıradaki haber yükleniyor...