Trump'ın Kudüs kararına dünyadan tepkiler

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepkiler dinmiyor. Rusya, kararın Ortadoğu'daki durumu daha da karmaşık hale getirdiğini yorumunda bulundu. Hamas, yeni intifada çağrısı yaptı, İsrail ise ABD'den önce birçok ülkenin elçiliklerini Kudüs'e taşıyacağını öne sürdü. İşte Trump'ın skandal kararına dünyadan tepkiler...

07 Aralık 2017, Perşembe 21:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MISIR

MISIR

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Gazeteciler Sendikası Binası önünde toplanan bir grup, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto etti.

Filistin bayrakları ve Kudüs'ü destekleyen pankartlar taşıyan göstericiler, ABD ve İsrail karşıtı sloganlar attı.

BATI ŞERİA

BATI ŞERİA

Trump'ın Kudüs kararını protesto etmek için işgal altındaki Batı Şeria'da genel greve gidildi.

Batı Şeria'nın Nablus kentindeki esnaflar kepenk açmadı.

TUNUS

TUNUS

Tunus'un Safakes kentinde toplanan onlarca kişi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto etti. Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, ABD ve İsrail karşıtı sloganlar attı.

PAKİSTAN

PAKİSTAN

Pakistan'ın Karaçi kentinde bir araya gelen Cemaat-i İslami Partisi destekçileri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

Kudüs'ü destekleyen pankartlar taşıyan göstericiler, ABD ve İsrail karşıtı sloganlar attı.

ÜRDÜN

ÜRDÜN

Ürdün'ün başkent Amman'daki ABD Büyükelçilik Binası önünde toplanan bir grup, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto etti. Kudüs'ü destekleyen pankartlar taşıyan göstericiler, ABD ve İsrail karşıtı sloganlar attı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 21 yıldır akrep zehri ile zeytin yağını karıştırıyor, uzmanlar uyardı