Trump'ın son kurbanı Manchester United oyuncusu Dwight Yorke

Meksika sınırına duvar örmek isteyen ve Müslüman nüfuslu 7 ülkeden gelenleri ülkeye sokmak istemeyen ABD Başkanı Donald Trump'ın son kurbanı Manchester United'ın efsane golcüsü Dwight Yorke oldu. Yorke 2015'te bir yardım maçı nedeniyle gittiği İran'ın pasaportundaki damgası nedeniyle ABD'ye giden uçağa alınmadı
 

18 Şubat 2017, Cumartesi 19:11
A A
Cnn Türk'ün haberine göre, İngiltere'nin köklü futbol kulüplerinden Manchester United'ın efsane golcülerinden Dwight Yorke, Donald Trump sonrası ABD sınır kapılarında artırılan güvenlik önlemlerinin kurbanlarından biri oldu.

'KENDİMİ SUÇLU GİBİ HİSSETTİRDİ'


Vatan'ın hablerine göre, Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmek isteyen Yorke, pasaportundaki İran damgası nedeniyle uçağa binemedi.
2015 yılında Dünya Karması ile İran Karması arasında oynanan yardım maçı için Tahran'a gittiğini söyleyen Dwight Yorke, "Neler olduğuna inanamıyorum. Amerika'da kaç kez bulunduğumu hatırlamıyorum bile. Bu ülkeyi seviyorum ama bana kendimi suçlu gibi hissettirdi" ifadelerini kullandı.

YARDIM MAÇI İÇİN GİTMİŞTİ


Katar'dan ülkesi Trinidad Tobago'ya gitmek isteyen ve bu uçuş için Miami'de aktarma yapması gereken 45 yaşındaki eski futbolcu, "Biletimi alıp uçağa yöneldiğim zaman iki polis memuru beni durdurarak, pasaportumda İran damgası olduğunu ve bu nedenle uçağa binemeyeceğimi söyledi. Oraya sadece bir yardım maçı için gitmiştim ve 1 gece bile kalmamıştım. Bana, uçağa binersem ABD'ye indiğim an gözaltına alınacağımı ve sınırdışı edilerek tekrar Katar'a gönderileceğim söylendi. Onlara sadece Karayiplerdeki evime gitmeye çalıştığımı anlatmayı denedim" ifadelerini kullandı.Dwight Yorke, 2009'da futbolu bırakmadan önce Manchester United'ın yanısıra Aston Villa, Blackburn, Birmingham ve Sunderland için de ter dökmüştü.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.