Trump'tan Erdoğan'a: Beraber yapacağımız önemli işler var

Dün akşam Amerikan Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak referandum sonuçlarından dolayı tebrik etmişti. O görüşmenin detayları belli oldu

18 Nisan 2017, Salı 11:28
A A
Trump'tan Erdoğan'a: Beraber yapacağımız önemli işler var
Görüşmede Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Erdoğan'a "Beraber yapacağımız önemli işler var. Esad'ın saldırılarına sessiz kalamayız. PKK'ya karşı işbirliği içerisinde olacağız" dedi.

Amerikan Başkanı Trump,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak, referandumda elde ettiği başarıdan  dolayı tebrik etmişti. 
 

"CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR ETTİ"


Cumhurbaşkanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada:  "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald J. Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.  ABD Başkanı Trump, Sayın Cumhurbaşkanımızı 16 Nisan’daki referandumda elde ettiği zaferden dolayı tebrik etmiştir. Suriye’de son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, rejimin 4 Nisan’da kimyasal silahla yaptığı saldırının ABD tarafından cezalandırılmasına da değinilmiştir.  ABD Başkanı Trump bu hususta ülkesine verdiği destekten dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerini iletmiştir.  İki lider, Beşşar Esed’in yaptığı eylemlerden sorumlu tutulması gerektiği konusunda mutabık kalmışlardır.  DEAŞ’a karşı ortak mücadelenin konuşulduğu görüşmede, kendi amaçlarına ulaşmak için teröre başvuran tüm gruplara karşı işbirliğinin gerekliliği vurgulanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.  


BERABER YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR... 


ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ettiği telefon görüşmesinde, Erdoğan'a "Dostluğumuzu önemsiyorum, beraber yapacağımız birçok önemli iş var" dedi. Trump, ayrıca Suriye'de gerçekleştirilen hava saldırılarına Türkiye'nin desteği için teşekkür ederek, "Rejimin saldırılarına daha fazla sessiz kalamayız" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.