Trump zaferinin ardından, Californialılar ayrılmak istiyor

Bugün seçimi kaybeden Demokrat Parti'nin kalelerinden California'da halk, seçim sonuçlarına büyük tepmi gösterdi. Californialılar Twitter'da #CalExit etiketiyle, eyaletin ABD'den ayrılması için kampanya başlattı

09 Kasım 2016, Çarşamba 14:54
A A
ABD seçimlerini Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump'ın kazanması özellikle Demokratların güçlü olduğu eyaletlerde büyük bir şok etkisi yarattı.

Washington'a en fazla delege gönderen eyalet olan California'da yaşayanlar, sosyal medyada ABD'den ayrılma kampanyası başlattı. #CalExit etiketiyle Twitter üzerinden başlatılan kampanyada, Californialı seçmenler eyaletin ABD’den ayrılmasını istiyor.


EYALET, TEK BAŞINA DÜNYANIN ALTINCI BÜYÜK EKONOMİSİ


Eyaletin dünyada altıncı büyük ekonomi olduğunu söyleyen seçmenler, Twitter üzerinden binlerce mesaj attı.

ABD’de başkanlık seçimlerinin yanı sıra dokuz eyalette belli bir yaşın üzerindeki kişilerin belli miktarlarda marihuana bulundurması üzerine oylama yapıldı. California, Massachusetts ve Nevada'da yapılan oylamada marihuana tüketimi ve satışı serbest bırakıldı.

Florida, North Dakota ve Arkansas'ta ise marihuananın tıbbi amaçlarla kullanılmasına onay verildi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.